RegionWiadomość dnia

Bytom: Miasto skomunikuje tereny inwestycyjne w pobliżu KSSE

Jeszcze w tym roku powstanie nowy – 140 metrowy odcinek drogi łączący ul. Hakuby z zakładami przemysłowymi w sąsiedztwie Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Jedną z firm, która zostanie skomunikowana z ul. Hakuby będzie firma Milimex SA, która w hali produkcyjnej wytwarza certyfikowane elementy prefabrykowane. Realizacja tej ważnej inwestycji jest możliwa dzięki zawartemu porozumieniu między miastem i firmami Milimex SA oraz FAMUR SA, które będą partycypować w kosztach budowy nowej drogi, a jej łączny koszt wyniesie prawie 800 tys. zł.

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Realizacja tej inwestycji to nie tylko umożliwienie dojazdu od strony Hakuby do firmy Milimex SA, która w 2020 roku zainwestowała w naszym mieście, ale również zwiększenie atrakcyjności terenów inwestycyjnych sąsiadujących z KSSE – mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

W ramach inwestycji, jaka będzie realizowana w tym roku powstanie nie tylko 140 – metrowy odcinek drogi na wschód od ronda znajdującego się na ul. Hakuby, ale również zbudowany zostanie chodnik, ścieżka rowerowa, zjazd oraz wykonana zostanie kanalizacja deszczowa i oświetlenie uliczne. Inwestycja zgodnie z planem powinna zostać zakończona do 31 sierpnia 2021 roku.

Dzięki zawartemu porozumieniu między gminą Bytom a firmami Milimex SA i FAMUR SA, koszty wykonania tej inwestycji zostaną podzielone pomiędzy miasto a firmy: Milimex SA i FAMUR SA, które przekazały na jej realizację 220 tys. zł. Pozostała kwota pochodzić będzie z budżetu miasta.

Przypomnijmy, że firma Milimex SA to producent prefabrykatów żelbetowych, który zdecydował się ulokować swój kapitał w Bytomiu. Produkcję firma przeniosła z Katowic do Bytomia – Stroszka w 2020 roku, gdzie w zakupionej hali wytwarza między innymi: słupy i belki, dźwigary żelbetowe niesprężane, biegi i podesty schodowe, ściany oporowe, szyby windowe, balkony, belki nadprożowe, a także stopy fundamentowe oraz elementy małej architektury, jak donice, ławki czy stopnie terenowe.

źródło: UM Bytom

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Michała Kędzierskiego żegnał cały Racibórz. Pogrzeb zastrzelonego policjanta ściągnął tłumy [WIDEO, ZDJĘCIA]

Dziś ruszają pierwsze metrolinie. Sprawdź rozkład

Większa liczba pasażerów w komunikacji zbiorowej. Zmiany wejdą w życie 15 maja

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close