RegionWiadomość dnia

Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym odbyło się w Katowicach [WIDEO]

Po raz pierwszy Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym odbyło się w Katowicach. Na basen w Burowcu przyjechali zawodnicy z całej Polski.

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

– Ja sam byłem zawodnikiem i w zasadzie na podstawie obserwacji, rozmowy z najlepszymi, uczestnictwa w Mistrzostwach Europy, Mistrzostwach Świata wyciągałem wnioski i uczyłem się od najlepszych i w zasadzie teraz przekazuje to młodzieży komentuje Kacper Piguła,  koordynator sportowego ratownictwa WOPR Skierniewice. 

– Ratownictwo wodne jest jednym z niewielu chyba, z nielicznych jeżeli nie jedynym sportem użytkowym, który jest przekładany potem na coś, co się dzieje dla innych ludzi. Umiejętności tych ludzi, tych zawodników po pierwsze są wzięte z ratownictwa czyli z ratowania ludzi, a ich umiejętności potem przekładają się na pracę i ratowanie innych ludziopowiada Paweł Błasiak, prezes zarządu WOPR. 

Dla ratowników to okazja nie tylko do wyłonienia najlepszych spośród siebie, ale też do sprawdzenia swoich umiejętności.

autor: Monika Taranczewska

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Michała Kędzierskiego żegnał cały Racibórz. Pogrzeb zastrzelonego policjanta ściągnął tłumy [WIDEO, ZDJĘCIA]

Dziś ruszają pierwsze metrolinie. Sprawdź rozkład

Większa liczba pasażerów w komunikacji zbiorowej. Zmiany wejdą w życie 15 maja

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close