Region

Bytom: Ministerstwo Sportu zwiększyło tegoroczne dofinansowanie do budowy hali lodowiska

Budowa nowej hali lodowiska – jednej z najważniejszych inwestycji sportowych w ostatnich latach w Bytomiu – realizowana jest dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Sportu. Nowa hala lodowiska pomieści ponad 1400 widzów. Będzie miała 11 szatni z węzłami sanitarnymi dla drużyn młodzieżowych (łącznie dla ponad 180 osób), a także gości, trenerów oraz pierwszej drużyny męskiej i żeńskiej.

 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Budowa nowej hali lodowiska nie tylko idzie zgodnie z planem, ale wiele prac jest wykonanych już z wyprzedzeniem, dlatego zwróciliśmy się do Ministerstwa Sportu z prośbą o przesunięcie środków związanych z dofinansowaniem tej inwestycji z 2021 i 2022 na 2020 rok – mówi Adam Fras zastępca prezydenta Bytomia. Rozmawialiśmy o tym również podczas lutowej wizyty w naszym mieście wiceministra sportu Jacka Osucha, który poparł nasz wniosek. 22 czerwca podpisaliśmy aneks do umowy, dzięki czemu w tym roku otrzymamy aż 12 mln zł dofinansowania do budowy hali lodowiska – podkreśla Adam Fras.

Przypomnijmy, że budowa nowej hali lodowiska – jednej z najważniejszych inwestycji sportowych w ostatnich latach w Bytomiu – realizowana jest dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Sportu. Łącznie nowy obiekt przy Pułaskiego będzie kosztować około 40 mln zł, z czego 15 mln zł pochodzi właśnie z Ministerstwa Sportu. Dobre tempo prac na budowie pozwoli na wcześniejsze jej zakończenie, dlatego władze Bytomia złożyły wniosek do Ministerstwa Sportu, aby zwiększyć tegoroczne dofinansowanie tej inwestycji, przesuwając środki z 2021 i 2022 na 2020 rok. Zgodnie z umową w 2020 nasze miasto miało otrzymać 5 mln zł dofinansowania, w 2021 roku – 8 mln zł, zaś w 2022 roku 2 mln zł. Dzięki staraniom władz miasta Ministerstwo Sportu zgodziło się przesunąć z 2021 i 2022 na 2020 rok kwotę 7 mln zł, co oznacza, że w tym roku otrzymamy łącznie aż 12 mln zł dofinansowania do budowy hali lodowiska. Pozostałą kwotę – 3 mln zł Ministerstwo Sportu przekaże bo budżetu miasta w 2021 roku.

Bytom: Ministerstwo Sportu zwiększyło tegoroczne dofinansowanie do budowy hali lodowiska (fot. UM Bytom)


Jesteśmy cały czas w kontakcie z Ministerstwem Sportu, z którym współpraca układa się bardzo dobrze. Dowodem na to jest zgoda na przesunięcie dofinansowanie do budowy nowej hali, za co chciałbym podziękować władzom ministerstwa, które od początku wspierały tę ważną inwestycję dla Bytomia i polskiego hokeja
– mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia. Warto również podkreślić, że inwestycję pozytywnie zarekomendował Polski Związek Hokeja na Lodzie – dodaje Adam Fras.

Prace związane z budową nowej hali lodowiska idą pełną parą. W tym tygodniu rozpoczęto już prace przy budowie układu drogowego po wschodniej stronie hali lodowiska w zakresie stabilizacji gruntu pod kostkę brukową. Ponadto na początku lipca wykonawca zaplanował prace związane z montażem grafitowych płyt warstwowych również po wschodniej stronie obiektu. Cały czas trwają także prace budowlane w budynku administracyjnym, który zgodnie z projektem zostanie wkomponowany w nowy obiekt i będzie stanowić z nim jedną całość.

Warto dodać, że nowa hala lodowiska pomieści ponad 1400 widzów. Będzie miała 11 szatni z węzłami sanitarnymi dla drużyn młodzieżowych (łącznie dla ponad 180 osób), a także gości, trenerów oraz pierwszej drużyny męskiej i żeńskiej. Ponadto w obiekcie będzie znajdować się również: strefa VIP, punkt gastronomiczny, lokale administracyjne, sala konferencyjna oraz pomieszczenia, które można wykorzystać na saunę czy siłownię. Obiekt będzie spełniał również wymogi Polskiego Związku Hokeja na Lodzie związane z transmisją meczów hokejowych dzięki usytuowaniu stanowisk kamer i komentatorów telewizyjnych oraz pomieszczeń dla spikerów i dziennikarzy prasowych.

Bytom: Ministerstwo Sportu zwiększyło tegoroczne dofinansowanie do budowy hali lodowiska (fot. UM Bytom)

Hala przy Pułaskiego będzie spełniała także wymogi bezpieczeństwa. Oprócz monitoringu i pomieszczeń dla służb odpowiedzialnych za utrzymanie bezpieczeństwa w hali, zaplanowano również lokale dla policji i straży pożarnej w bezpośrednim sąsiedztwie koordynatora ds. bezpieczeństwa.

Przed budynkiem lodowiska powstanie około 120 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych oraz autokarów, nowe dojazdy, układ dróg wewnętrznych wokół hali oraz plac manewrowy pełniący funkcję drogi pożarowej.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

DPS w Orzeszu to kolejne ognisko koronawirusa. Jaka sytuacja w Domu Pomocy Społecznej?

Katowice: Skoszone drzewa i BMW rozerwane na strzępy! Koszmarny wypadek na Beskidzkiej! [WIDEO, ZDJĘCIA]

Żłobki w Katowicach będą dostępne przez cały okres wakacyjny

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close