Region

Bytom: nareszcie! Za parking zapłacicie kartą!

Koniec szukania drobniaków po kieszeniach! W Bytomiu za parking zapłacicie nareszcie kartą albo telefonem komórkowym. Pierwszy taki parkomat uruchomiono przy ul. Moniuszki.

Maracana w Katowicach? Cena za stadion jak z kosmosu!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Uruchomiliśmy na ul. Moniuszki pierwszy parkomat, w którym można dokonywać płatności kartą płatniczą i telefonem. Chcemy sprawdzić jego funkcjonalność, zanim rozszerzymy tę metodę płatności na kolejne ulicemówi Marcin Michalik, zastępca Kierownika Działu Strefy Płatnego Parkowania w Miejskim Zarządzie Dróg i Mostów w Bytomiu.

Testy płatności kartą płatniczą i telefonem potrwają do końca stycznia. Jeżeli zakończą się pozytywnie, to w kolejnych miesiącach miasto będzie wdrażać nowe formy płatności we wszystkich parkomatach.

Chcemy, żeby do końca kwietnia można było zapłacić kartą i telefonem w całej strefie płatnego parkowania. Cieszę się, że jesteśmy pierwszym miastem metropolii, które w parkomatach ŚKUP uruchamia płatności kartą płatniczą i telefonem. Taki cel postawiliśmy sobie w lutym tego roku i udaje się go realizowaćmówi Paweł Wittich, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Wprowadzenie systemu obsługującego płatności elektroniczne w bytomskich parkomatach kosztowało budżet miasta około 60 tys. zł.

Źródło: Bytom.pl, fot: UM Bytom/Hubert Klimek

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Dobro zapakowane w paczki. Fundacja TVS obdarowała górą prezentów Placówkę Opiekuńczo-Wychowaczą w Sosnowcu [WIDEO]

Tłumy pod Sądem Okręgowym w Katowicach. Ludzie przeciwko ustawie uderzającej w sędziów [WIDEO]

Śląskie szpitale jak przechowalnia! Rodziny oddają tu na starsze osoby na święta!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close