RegionWiadomość dnia

Bytom rozszerza strefę płatnego parkowania, bo mieszkańcy nie mają gdzie stawiać aut!

Strefa płatnego parkowania w Bytomiu zostanie rozszerzona. Za parking trzeba będzie płacić między innymi w okolicy Szpitala Specjalistycznego nr 2. Urzędnicy tłumaczą, że takich zmian chcieli sami mieszkańcy, ale nie każdemu się to podoba.

 

 

Najlepszy SYLWESTER? Tylko z Telewizją TVS! Emocje sięgną zenitu!

– Abstrakcja moim zdaniem. Generalnie ktoś odwiedzający będzie chciał teraz podjechać, czy kogoś dowieźć do szpitala i będzie problem. Za dużo tego wszystkiego. Uważam, że absurdalny pomysł – mówi Dorota, mieszkanka Bytomia.

O wprowadzenie strefy płatnego parkowania na ulicach: Batorego, Kolejowej, Chrzanowskiego, Sokoła, Matejki i Wolskiego apelowali mieszkańcy pobliskich budynków. A przynajmniej tak wynika z badań, które Miejski Zarząd Dróg i Mostów przeprowadził w czerwcu ubiegłego roku.

Przegonią kierowców z innych miast? Strefa Płatnego Parkowania w śródmieściu Bytomia będzie większa
Przegonią kierowców z innych miast? Strefa Płatnego Parkowania w śródmieściu Bytomia będzie większa

– W czasie od godz. 8 do godz. 10 oraz po godzinie 14, czyli tak naprawdę w godzinach szczytu, strefa jest obciążona w 150 proc. A to oznacza tyle, że kierowcy nie tylko potrafią znaleźć miejsca do parkowania w strefie płatnego parkowania, ale też krążą po śródmieściu – mówi Małgorzata Węgiel-Wnuk, Urząd Miejski w Bytomiu.

I powodują korki. Ale strefa, zdaniem urzędników, ma nie tylko pomóc rozładować ruch, ale przede wszystkim ułatwić parkowanie mieszkańcom w pobliżu swoich bloków. Bo ci często nie mając gdzie zostawić samochodu – łamią przepisy i parkują w niedozwolonych miejscach. Teraz o miejsce będzie łatwiej, ale i… drożej.

– Każdy mieszkaniec może otrzymać abonament mieszkańca w kwocie 50 zł na rok, upoważniający do parkowania na dwóch ulicach w pobliżu miejsca zamieszkania. Ten abonament wydawany jest osobom, które są zameldowane na terenie strefy płatnego parkowania mówi Marcin Michalik, kierownik Strefy Płatnego Parkowania w Bytomiu.

O tym, że strefa płatnego parkowania zostanie rozszerzona zadecydowali już radni. Zmiany wejdą w życie najprawdopodobniej w marcu.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

UDAŁO SIĘ!!! 9,5 miliona dla chorego na SMA Maciusia udało się zebrać w ostatnim momencie!

Ślub bezdomnych w Katowicach. Na ślubnym kobiercu stanęły dwie pary!

Trzy nowe modele powstaną w tyskiej fabryce Fiata! Także Jeep i Alfa Romeo!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close