RegionŚwiatWiadomość dnia

Trzy nowe modele powstaną w tyskiej fabryce Fiata! Także Jeep i Alfa Romeo!

Konkurencja dla Izery w Tychach. Dzisiaj Grupa FCA ogłosiła, że będzie produkować trzy nowe modele samochodów. To fiat i po raz pierwszy w historii samochody jeep i alfa romeo. Nowe auta mają mieć napęd hybrydowy albo elektryczny.

 

 

Najlepszy SYLWESTER? Tylko z Telewizją TVS! Emocje sięgną zenitu!

– Jestem pewien, że nowe modele nie tylko pozwolą nam utrzymać wiodącą pozycję na polskim rynku, ale sprawią, że odniesiemy ogromny sukces w Europie i na pozostałych międzynarodowych rynkach mówi Pietro Gorlier, dyrektor operacyjny FCA na region EMEA.

Prace w fabryce związane z instalacją nowych robotów i urządzeń mają rozpocząć się już w 2021 roku. Pierwszy nowy samochód ma zostać wyprodukowany w drugiej połowie 2022 roku.

– Wierzę, że w tym momencie każdy z pracowników, zarówno tych byłych, jak i obecnych podziela mój entuzjazm, podekscytowanie tym, co tutaj będzie się działo. Jestem przekonany, że wszyscy czujemy ten ogrom odpowiedzialności za wynik tego przedsięwzięcia mówi Tomasz Gębka, dyrektor zakładu Tychy, członek zarządu FCA Tychy.

Wsparcie dla inwestycji zapowiedziała już Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Dzięki współpracy inwestor będzie mógł skorzystać z ulg podatkowych.

– Strefa jest dla was. Będziemy pracować 24/7 h przy tym projekcie. Cokolwiek państwo będziecie potrzebować – my jesteśmy dla was – mówi dr Janusz Michałek, prezes KSSE.

Niemal równolegle w oddalonym od Tychów o ok. 30 km Jaworznie rozpocznie się budowa fabryki polskich samochodów elektrycznych Izera. Pierwszy elektryczny samochód powinien zjechać z taśmy w 2023 lub 2024 roku. Szykuje się więc zażarta walka o klienta.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Brak kwarantanny, testów i swoboda w rehabilitacji. Pojawiła się LISTA BENEFITÓW dla zaszczepionych na Covid

Godziny policyjnej w Sylwestra nie będzie, ale zakaz przemieszczania się już tak [WIDEO]

Kościół zabrał głos w sprawie szczepionek: „to kwestia wyboru danej osoby”

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close