Region

Brak kwarantanny, testów i swoboda w rehabilitacji. Pojawiła się LISTA BENEFITÓW dla zaszczepionych na Covid

Zaszczepieni zostali uwzględnieni przez rząd w rozporządzeniu dotyczącym restrykcji obowiązujących od 28 grudnia do 17 stycznia. Część przepisów czy obowiązków ich nie dotyczy. Za osobę zaszczepioną uznawany jest jednak ten, kto przyjmie dwie dawki szczepionki – wtedy otrzymuje się zaświadczenie.

 

Najlepszy SYLWESTER? Tylko z Telewizją TVS! Emocje sięgną zenitu!

LISTA BENEFITÓW dla zaszczepionych
  • Osoby zaszczepione nie będą musiały poddawać się kwarantannie, gdy będą miały kontakt z zarażonym, czy przy przekraczaniu granicy
  • zaszczepieni przeciw COVID-19 nie będą wliczani do limitu pięciu osób na imprezach organizowanych w domu lub w lokalu
  • osoby zaszczepione będą mogły też korzystać swobodnie z rehabilitacji (nie dotyczy ich przepis o ograniczeniu działalności stacjonarnej rehabilitacji leczniczej; tutaj wyłączeń jest znacznie więcej, obejmują też m.in. świadczenia udzielane pacjentom w ramach ciągłości i kontynuacji leczenia)
  • zaszczepieni nie będą musieli przedstawiać negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa, gdy będą ubiegali się o przyjęcie do zakładu opiekuńczo-leczniczego lub pielęgnacyjno-opiekuńczego, domu pomocy społecznej, hospicjum stacjonarnego lub oddziału medycyny paliatywnej.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Pierwsze szczepienie na COVID. „Czuję się bardzo dobrze”

Do jutra trwają zgłoszenia priorytetowej grupy „zero” do szczepień przeciw COVID-19

Tak dla przypomnienia. Nowe zasady bezpieczeństwa od 28 grudnia

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close