RegionWiadomość dnia

Bytom: Strażacy ochotnicy na ratunek seniorom i schorowanym! Robią zakupy, przywożą leki!

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchej Górze pomagają osobom starszym i schorowanym w zrobieniu zakupów czy wykupieniu lekarstw. Na pierwszą wizytę do osoby potrzebującej udadzą się w towarzystwie dzielnicowego.

 

TOP 5 Silesia Flesz: Nie leczcie koronawirusa papierem toaletowym!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-Prośba o pomoc dzielnicowego podyktowana jest troską o bezpieczeństwo osób potrzebujących – mówi Grzegorz Sojka, prezes OSP Sucha Góra. Nie chcielibyśmy, by wykorzystując tę trudną sytuację, ktoś się pod nas podszywał.

-Strażacy swoją deklarację pomocy ogłosili kilka dni temu. Podyktowana ona jest troską o osoby szczególnie narażone w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Dotychczas zgłosiły się dwie osoby, m.in. 95-letnia mieszkanka Bytomia. Jesteśmy przygotowani na to, że to dopiero początek. Z czasem tych zgłoszeń może być więcej – zaznacza Grzegorz Sojka. W ogłoszeniu, które pojawiło się na profilu społecznościowym OSP Sucha Góra zaznaczono, że po pomoc mogą się zgłaszać mieszkańcy Suchej Góry i Stroszka, niemniej na razie zgłoszeń jest mało, więc po pomoc mogą się zgłaszać do suchogórskich strażaków także mieszkańcy innych części miasta.

Grzegorz Sojka apeluje, by o osobach samotnych i schorowanych informowali także ich sąsiedzi. Jeśli ktoś nie jest w stanie pomóc osobiście, to może zadzwonić, my podjedziemy i rozeznamy sytuację danej osoby – zapewnia.

OSP Sucha Góra liczy 20 funkcjonariuszy. Można kontaktować się z nimi przez profil fb, albo dzwonić bezpośrednio do prezesa Grzegorza Sojki pod numer: 660 089 479.

 

Autor: Iwona Wronka, zdjęcia: OSP Sucha Góra
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Spirala strachu się nakręca! Fałszywi ratownicy okradający mieszkania to FAKE NEWS!

Epidemia koronawirusa: Nowe przypadki koronawirusa na Śląsku to Chorzów, Bytom i Ruda Śląska

Walka z koronawirusem to kolejne zadanie dla samorządów? Odpowiedź w LOŻY PREZYDENTÓW

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close