RegionWiadomość dnia

Spirala strachu się nakręca! Fałszywi ratownicy okradający mieszkania to FAKE NEWS!

Ogłoszenia przestrzegające przed fałszywymi ratownikami pojawiły się na klatkach schodowych na osiedlu Paderewskiego w Katowicach. Z ogłoszenia wynika, że oszuści pod przykrywką walki z koronawirusem okradają mieszkańców. Policja ostrzega – to FAKE NEWS!

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Nie leczcie koronawirusa papierem toaletowym!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Choć zgłoszeń tego typu nie odnotowała ani spółdzielnia, ani policja, ta pierwsza postanowiła działać profilaktycznie. Mimo to policjanci apelują, aby nie siać paniki.

– Takie działania uwiarygodniają tylko te fejk newsy i napędzają falę strachu i paniki. My nie chcielibyśmy, żeby doszło do takiej sytuacji, kiedy przyjadą prawdziwi ratownicy w kombinezonach ochronnych, żeby ktoś ich wziął za oszustów z fejk newsa i np. pobił – mówi mł. asp. Agnieszka Żyłka, KMP w Katowicach.

Już kilka dni temu w mediach społecznościowych pojawił się fejk news, na którym widać dwie osoby przebrane w kombinezony ochronne, które wchodzą do bloku mieszkalnego, aby okraść lokatorów. Mimo wielokrotnych informacji ze strony policji, że to nieprawda, fejk news nadal jest rozpowszechniany.

Z ogłoszenia wynika, że oszuści pod przykrywką walki z koronawirusem okradają mieszkańców. Policja ostrzega - to FAKE NEWS!
Z ogłoszenia wynika, że oszuści pod przykrywką walki z koronawirusem okradają mieszkańców. Policja ostrzega – to FAKE NEWS!
autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Tychy: Bitcoiny i Fundacja TVS walczą z koronawirusem. Ogromna darowizna dla szpitala [WIDEO]

Katowice: Akademiki UŚ częściowo jako kwarantanna na koronawirusa. Studenci wściekli!

WAŻNE!!! PKS szuka pasażerów, którzy jechali z osobą zarażoną koronawirusem!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close