AlarmRegionWiadomość dnia

Epidemia koronawirusa: Nowe przypadki koronawirusa na Śląsku to Chorzów, Bytom i Ruda Śląska

Nowe, potwierdzone przypadki koronawirusa w województwie śląskim to czwórka pacjentów, u których testy potwierdziły SARS-CoV-2. Tym razem to przypadki w Bytomiu, Chorzowie i pierwszy w Rudzie Śląskiej.

 

TOP 5 Silesia Flesz: Nie leczcie koronawirusa papierem toaletowym!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS


W Szpitalu Specjalistycznym nr 1 /odział zakaźny/ w Bytomiu potwierdzono 18 marca dwa przypadki zakażenia koronawirusem. Wyniki dodatnie nie dotyczą jednak mieszkańców Bytomia. Osoby te przebywają w domowej kwarantannie i są pod kontrolą Sanepidu.

Pacjentom, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem, po zgłoszeniu się do bytomskiego szpitala pobrano wymaz. Ich stan w dniu przyjęcia był dobry, wobec czego nie było konieczności ich hospitalizacji. Zgodnie z najnowszymi wytycznymi konsultanta krajowego do spraw epidemiologii skierowano ich do domu, gdzie objęci zostali kwarantanną. Pacjenci – kobieta i mężczyzna – otrzymali również kartę informacyjną, jak postępować w przypadku pogorszenia stanu zdrowia oraz są pod nadzorem służb sanitarnych i w stałym kontakcie z lekarzem.

Aktualnie w bytomskim szpitalu przebywa 4 pacjentów, którym pobrano wymaz celem zbadania na obecność koronawirusa. Nie ma wśród nich mieszkańców Bytomia.

Młody mężczyzna z powiatu raciborskiego przebywa w izolacji domowej. Jak ustalił sanepid, miał kontakt z osobą zakażoną ze swojego otoczenia. Jego stan jest dobry, a jako że chorobę przechodzi bezobjawowo, lekarz chorób zakaźnych zdecydował, iż mężczyzna może leczyć się w domu.

W izolacji pozostaje też młody mężczyzna z Rudy Śląskiej. On również miał kontakt z osobą zakażoną, jego stan też jest dobry. Podobnie jest w przypadku kobiety w sile wieku z powiatu rybnickiego, która, po zbadaniu przez lekarza zakaźnika, przebywa w izolacji domowej. Jej stan jest dobry.

We wszystkich tych przypadkach warte podkreślenia jest to, że mieszkańcy nie wykazywali większych objawów schorzenia i za zgodą specjalistów mogli pozostać w domach, aby tam kurować się przez dwa najbliższe tygodnie. Oczywiście wszyscy są w stałym kontakcie i pod opieką lekarzy chorób zakaźnych.

Czwartą osobą zarażoną jest starszy mężczyzna hospitalizowany w Chorzowie, którego stan jest średni (pacjent ma zapalenie płuc). Wszystkie osoby, z którymi pacjenci mieli kontakt, zostały objęte przez służby sanitarne ścisłą kwarantanną domową.

https://www.facebook.com/PrezydentAndrzejKotala/photos/a.489972944816687/854310665049578/?type=3&theater

Na te chwilę w województwie śląskim mamy 30 przypadków zakażenia koronawirusem w naszym województwie. Hospitalizowane są 54 osoby, 1703 osoby objęte są kwarantanną, a 5534 – nadzorem sanitarnym.

 

źródło: UM Bytom, Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Tychy: Bitcoiny i Fundacja TVS walczą z koronawirusem. Ogromna darowizna dla szpitala [WIDEO]

Katowice: Akademiki UŚ częściowo jako kwarantanna na koronawirusa. Studenci wściekli!

WAŻNE!!! PKS szuka pasażerów, którzy jechali z osobą zarażoną koronawirusem!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close