RegionWiadomość dniaZdrowie

Bytom: Szpital nr 1 rozpoczyna przygotowania do szczepień na koronawirusa

Bytomski szpital rozpoczyna przygotowania do szczepień na koronawirusa. Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu jest na ministerialnej liście szpitali, do których w pierwszej kolejności trafi szczepionka na COVID-19.

 

 

Sensacja w najlepszym gatunku! DETEKTYW COLUMBO w TVS!

-Na razie przygotowujemy się. Nasi pracownicy mają prawo do skorzystania ze szczepionki, więc tworzymy listę zainteresowanych tym osób – mówi Władysław Perchaluk, dyrektor Szpitala Specjalistycznego nr 1. -Zgodnie z informacjami na dziś, mamy szczepić nie tylko swoich pracowników, ale też osoby z innych podmiotów medycznych. Nie mamy jeszcze zbyt wielu szczegółowych informacji, ale już zwróciłem się o dodatkowe wyjaśnieniadodaje Władysław Perchaluk.

Dr hab. Jerzy Jaroszewicz, kierownik oddziału zakaźnego bytomskiego szpitala, na którym są od wiosny leczeni chorzy na COVID-19, przekonuje o sensowności szczepień. Przypomina, że właśnie dzięki szczepionkom jesteśmy wolni od wielu poważnych, czy wręcz śmiertelnych chorób.

Wraz z najważniejszymi zakaźnikami naszego kraju podpisał się pod apelem o „zintensyfikowanie działań, które pozwolą na szybką rejestrację szczepionki i rozwiązanie problemów logistycznych związanych ze szczepieniami”. Zdanie to podziela dyrektor placówki, który zapewnia, że podda się szczepieniu razem z pracownikami „Jedynki”.

Na ministerialnej liście znalazły też dwa wojewódzkie szpitale z Bytomia: Szpital Specjalistyczny nr 2 oraz Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4.

 

Zdjęcie autorstwa Anna Shvets z Pexels
źródło: UM Bytom
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Szczepienia coraz bliżej! Jaki jest plan szczepień na Covid-19 w Polsce? [WIDEO]

Pierwsza fabryka polskich samochodów elektrycznych powstanie w woj.śląskim! [WIDEO]

Prezenty dla bezdomnych! Fundacja TVS ruszyła z pomocą [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz również

Close
×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close