Region

Prezenty dla bezdomnych! Fundacja TVS ruszyła z pomocą [WIDEO]

Żyją z dala od innych, nie mają wody ani prądu. To warunki, w których mieszkają już od lat i do których już przywykli. Choć chcieliby innego życia.

 

Sensacja w najlepszym gatunku! DETEKTYW COLUMBO w TVS!

Chciałabym rzeczywiście dostać mieszkanie. Chociażby nawet jeden pokój, przedpokój, jakaś ubikacja czy łazienka nawet – to już byłby luksus – i kuchnia. Ja nic więcej bym nie chciała. No i dobrą pracę – mówi Magdalena, bezdomna.

Niedaleko stąd mieszka też inna grupka bezdomnych osób. Mariusz też chciałby pracować, ale na razie żyje z dnia na dzień wraz ze swoją niepełnosprawną żoną w takim prowizorycznym domku.

Coś tam sobie zarobie. Jakieś jedzenie znajdę, bo ludzie to marnują jedzenie. Czasami idzie znaleźć mięso zamrożone czy chleb. Czasami jak mnie ludzie widza z żoną na wózku jak jadę, to dadzą parę gorszy. No i taka jest prawda, że jakoś sobie dajemy radę – mówi Mariusz, bezdomny.

Dzisiaj bezdomni, którzy koczują w Katowicach mieli gości. Materialne wsparcie jest ważne, ale nawet istotniejsze było dla nich spotkanie. Od jakiegoś czasu mają swojego anioła stróża.

Widząc, ludzi żyjących w takich, a nie innych warunkach siłą rzeczy nie potrafiłem stanąć obojętnie wobec tej całej sytuacji. Próbowałem przekonać moimi dobrymi intencjami tych ludzi do tego, że jestem w stanie i my razem wspólnie możemy w jakiś sposób z tej sytuacji w jakiej się znajdują po prostu wyjść – mówi Jacek Grzelec, inicjator akcji.

Dzisiaj wyszła do nich z prezentami Fundacja TVS.

Każdy przyniósł to, co jest najbardziej potrzebne. Śpiwory, koce, jedzenie, środki czystości i higieny. Myślę, że to chociaż w maleńkim stopniu ulży doli tych osób i myślę, że wywołamy serdeczny uśmiech na twarzy – mówi Małgorzata Piechoczek, dyrektorka TVS.

Misja wykonana, bo był uśmiech, a nawet łzy. Do pomocy bezdomnym włączyli się nie tylko pracownicy, fundacja stacji TVS i firma Obroki.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Piotr Trojan z Tarnowskich Gór ze Złotym Lwem za “25 lat niewinności”!

Polacy na podium Mistrzostw Świata w lotach narciarskich w Planicy!

W Mysłowicach walczą o zwierzęta. W mieście powstanie nowe schronisko dla zwierząt

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz również

Close
×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close