reklama
Kategorie

Bytom: Zakaz wieszania materiałów wyborczych w pasie drogowym. Za to są kary!

reklama

Mimo obowiązującego w Bytomiu zakazu wieszania w pasie drogowym materiałów wyborczych, w ten weekend służby drogowe interweniowały ściągając bannery wyborcze z barier drogowych w kilku lokalizacjach.

 

Kryminalne seriale w TVS! Zobaczcie „Prawo i porządek” oraz „Napisała: Morderstwo”

Względy bezpieczeństwa i dbałość o estetykę miast – to powody,  dla których Miejski Zarząd Dróg i Mostów – na wniosek władz miasta – wydał zakaz umieszczania w pasie drogowym materiałów wyborczych w trakcie kampanii poprzedzającej wybory prezydenta RP. To oznacza, że nie można umieszczać między innymi bannerów, plakatów i innych materiałów wyborczych na barierach drogowych, latarniach ulicznych, wiaduktach nad drogami i chodnikami, na sygnalizatorach i innych elementach infrastruktury drogowej.

reklama

Zakaz ma na celu przede wszystkim zapobiegać sytuacjom niebezpiecznym, które pojawiają się, kiedy bannery i plakaty ograniczają widoczność pieszym, kierowcom i rowerzystom. Materiały wyborcze rozwieszane w pasie drogowym wbrew zakazowi, będą usuwane, a ich odbiór będzie możliwy dopiero po zakończonych wyborach prezydenckich w siedzibie Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Bytomiu przy ul. Smolenia 35. Drogowcy z Bytomia usunęli już bannery z ul. Zabrzańskiej/ Wyzwolenia, Piłsudskiego, Frycza Modrzewskiego oraz Karola  Miarki.

SILESIA FLESZ NAJNOWSZE VIDEO
Miejski Zarząd Dróg i Mostów prosi o zgłaszanie przypadków wieszania bannerów na barierkach, latarniach, wiaduktach, znakach drogowych na adres: mzdim@mzdim.bytom.pl lub telefonicznie na numer tel. dyspozytora MZDiM: 795 550 347 czynny całą dobę, 7 dni w tygodniu.

 

Przypominamy, że:

• umieszczenie plakatów i haseł wyborczych na ścianach budynków, przystankach komunikacji publicznej, tablicach i słupach ogłoszeniowych, ogrodzeniach, latarniach, urządzeniach energetycznych, telekomunikacyjnych i innych bez zgody właściciela lub zarządcy nieruchomości, obiektu albo urządzenia,

• naruszenie obowiązujących przepisów porządkowych przy ustawianiu własnych urządzeń ogłoszeniowych w celu prowadzenia kampanii wyborczej,

• umieszczenie plakatów i haseł wyborczych w taki sposób, że nie można ich usunąć bez powodowania szkód, stanowi wykroczenie i zagrożone jest karą grzywny – zgodnie z art. 495 § 1 Kodeksu wyborczego,

• za zajęcie pasa drogowego bez zezwolenia zarządcy drogi, zarządca drogi wymierza w drodze decyzji administracyjnej karę pieniężną – zgodnie z art. 40 ust. 12 ustawy z dnia 21 marca 1985 roku o drogach publicznych,

• plakaty i hasła wyborcze, których sposób umieszczenia może zagrażać życiu lub zdrowiu ludzi albo bezpieczeństwu mienia, bądź bezpieczeństwu w ruchu drogowym, Policja lub Straż Miejska jest zobowiązana usuwać na koszt komitetów wyborczych – art. 110 § 5 Kodeksu wyborczego.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Poczta Polska się nie poddaje. Miasta dostały kolejne maile z prośbą o nasze dane!

Wstrzymane wydobycie w śląskich kopalniach. Epidemia koronawirusa wśród górników

Specjaliści alarmują! Ponad 13 milionów dzieci bez szczepień! I to zanim pandemia COVID-19 wstrzymała program szczepień!

 

źr. UM Bytom

reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button