Region

Bytom zaświecił światło dla Białorusi [ZDJĘCIA]

Bytomskie Centrum Kultury oraz Opera Śląska w Bytomiu włączyły się w ogólnoświatową akcję „Światło dla Białorusi”. Na znak solidarności i wsparcia dla Białorusinów walczących o wolność i demokrację, na fasadzie Beceku i Opery wyświetlona została historyczna flaga Białorusi w kolorach biało-czerwono-białym.

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

Akcja „Światło dla Białorusi” czyli #LightForBelarus została zainicjowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Adama Mickiewicza i Narodowe Centrum Kultury. W weekend 12 – 13 września – w geście solidarności z Białorusinami, którzy z odwagą i determinacją upominają się o demokrację i wolność – na fasadach budynków i obiektów kulturalnych w wielu polskich miastach pojawiły się iluminacje w kolorach historycznej biało-czerwono-białej flagi Białorusi. W Bytomiu do akcji włączyły się: Opera Śląska oraz Bytomskie Centrum Kultury, których budynki zostały oświetlone biało-czerwono-białą iluminacją na znak solidarności z Białorusinami.

Bytom zaświecił światło dla Białorusi [ZDJĘCIA]. Fot. UM w Bytomiu
Bytom zaświecił światło dla Białorusi [ZDJĘCIA]. Fot. UM w Bytomiu
Bytom zaświecił światło dla Białorusi [ZDJĘCIA]. Fot. UM w Bytomiu
Bytom zaświecił światło dla Białorusi [ZDJĘCIA]. Fot. UM w Bytomiu
Warto podkreślić, że biało-czerwono-białe barwy od kilkunastu lat są symbolem walki o wolną i demokratyczną Białoruś. Manifestacjom i wiecom towarzyszą również teraz. Po raz pierwszy wprowadzone zostały oficjalnie w 1918 roku, a w latach 1991-1995 roku były oficjalną flagą państwową Republiki Białorusi.

Źródło i foto: Bytom.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Turysta z Pyrzowic do Tunezji nie poleciał bo zażartował, ale nikt się nie zaśmiał

Walkę o 9,5 miliona złotych dla chorej na SMA Oliwki wsparli motocykliści [WIDEO]

Na rowerze pod prąd. Mężczyzna w ciężkim stanie przetransportowany do szpitala

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close