KrajRegion

Ceny paliw w górę od przyszłego tygodnia. Ile zapłacimy za litr benzyny?

W przyszłym tygodniu kierowcy będą musieli liczyć się z podwyżkami na stacjach paliw. Jak informują eksperci BM Reflex, ceny paliwa będą wyższe niż przed rokiem.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Górnicy szykują najazd na Warszawę!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

W przyszłym tygodniu za najpopularniejszą benzynę bezołowiową 95 trzeba będzie wydać 4,87-4,99 zł za litr. Kierowcy tankujący diesel w drugiej połowie tygodnia mogą spotkać się z cenami 5,03-5,14 zł za litr. Autogaz powinien potanieć, nawet do 2,19-2,26 zł/l. Ceny będą się różnić w zależności od regionu.

Mimo ostatnich spadków ceny na stacjach utrzymują się na poziomie wyższym niż przed rokiem.  Ceny benzyny 95 wzrosły w skali roku o 3,38 %, benzyny 98 o 3,16 %, oleju napędowego o 2 % i autogazu o 3,72 %. Notowane wyższe ceny ropy i słabszy złoty wpłynęły na wzrost cen hurtowych benzyny i oleju napędowego w ostatnim tygodniu o 7 – 8 groszy na litrze.
W obecnej sytuacji podwyżki te raczej nie powinny przełożyć się na stacje. To co w ostatnich dniach determinuje rynki to niepewność wpływu epidemii koronowirusa w Chinach na popyt na ropę i światową gospodarkę, a z drugiej strony oczekiwanie na finalną decyzję OPEC + w kwestii dalszego ograniczenia wydobycia – informuje BM Reflex.

 

Źródło: RMF24.pl/BM Reflex

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie czeka zakaz palenia węglem? Przepisy uchwały antysmogowej do zaostrzenia jeszcze w tym roku!

Śląskie: CO TU SIĘ STAŁO??? Bus zawisł nad przepaścią! ZDJĘCIA z wypadku!!!

Podwyżki dla górników w PGG stały się faktem. Porozumienie związków z zarządem podpisane

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close