Region

Chcesz doszkolić swoje umiejętności szachowe? Przyjdź na katowicki rynek

W te wakacje będzie można wziąć udział w rozgrywkach szachowych, które odbędą się na rynku. Wszyscy chętni będą mogli rozegrać partię z przeciwnikami. Ci, którzy nie czują się jeszcze mistrzami szachowymi, będą mogli nauczyć się podstaw gry oraz doszkolić swoje umiejętności pod okiem fachowych trenerów. Wakacyjne rozgrywki odbędą się 14 i 15 lipca oraz 4 i 5 sierpnia na katowickim rynku!

 

Podczas tego wydarzenia będziecie mieli okazję nie tylko rozegrać partyjkę z godnym przeciwnikiem. Będzie też spotkanie z Jackiem Gajewskim – współautorem książek „Mistrzowie świata i ich 400 kombinacji szachowych” oraz „Królowe 64 pól”, trenerem szachowym, pasjonatem, który o szachach wie prawie wszystko. Pan Jacek Gajewski przygotuje specjalne quizy szachowe, a na zakończenie rozegra symultanę z 20 chętnymi zawodnikami.

Przygotowano również specjalną atrakcję – rodzinny turniej szachowy rozgrywany na dużych szachach plenerowych (rodzic+dziecko vs. rodzic+dziecko). W czasie trwania wydarzenia będzie możliwość rozegrania indywidualnych partii na standardowych szachach, ale także na szachownicach w wersji XXL – król sięga 120 cm wysokości.

Co więcej – będą warcaby, Jenga, cornhole i inne gry towarzyskie w wersji XXL.

Wydarzenie ma promować grę w szachy, uczyć dzieci, młodzież i dorosłych, a także propagować zasady fair-play. To świetny sposób, by spędzić wolny czas w mieście.

Wstęp wolny. Organizator Jarmarki Śląskie.

 

(źr: UM Katowice)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close