KrajRegion

Chciała sprzedać buty, a straciła ponad 50 tys. złotych

Do policjantów zgłosiła się kobieta, która został oszukana. Na portalu ogłoszeniowym wystawiła na sprzedaż buty, na które pojawił się chętny. Oszust zaproponował przelew przez stronę internetową, do której przesłał link w komunikatorze. Tam sprzedająca podała dane karty płatniczej i tak przekazała dostęp do swoich pieniędzy. Z jej konta przelano ponad 50 tysięcy złotych.

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Funkcjonariusze o oszustwie zostali poinformowani w poniedziałek (22 lutego) kilka godzin po zdarzeniu. Kobieta na portalu ogłoszeniowym wystawiła na sprzedaż buty. Na komunikator odezwała się osoba chętna, by je kupić i zaproponowała płatność przez stronę internetową. Link do niej przesłała w komunikatorze. Wydawał się na tyle wiarygodny, ze sprzedająca zdecydowała się go otworzyć. By otrzymać pieniądze kobieta wpisała dane swojej karty płatniczej, a w celu rzekomej dokładnej weryfikacji także pin. To niestety spowodowało, że przestępcy uzyskali dostęp do jej pieniędzy. Po chwili kobieta zajrzała na swoje konto, z którego ktoś wykonywał przelewy. Łącznie z konta zniknęło ponad 50 tysięcy złotych. Po tym kobieta zablokowała swoje konto. Po kilku godzinach pojawiła się w gorzowskiej komendzie. Kiedy tylko policjanci dowiedzieli się jaki był mechanizm działania, od razu w banku próbowali zablokować przelewy. Okazało się jednak, że pieniądze zostały już wypłacone.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

W katastrofie helikoptera pod Pszczyną zginął znany śląski biznesmen [WIDEO]

Słynny podróżnik, Aleksander Doba nie żyje. Zmarł po zdobyciu Kilimandżaro

Wycinka w Parku Śląskim. Ponad 90 drzew idzie pod topór [WIDEO]

 

źr. Policja Lubuska

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close