RegionWiadomość dnia

Wycinka w Parku Śląskim. Ponad 90 drzew idzie pod topór [WIDEO]

Drzewa w Parku Śląskim idą pod topór. Ten widok nie pasuje do spacerów po parku i niepokoi wiele osób. Jednak, jak tłumaczy specjalista, to normalna kolej rzeczy.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

-Topole są generalnie drzewami krótkowiecznymi, czyli roślina , która szybko rośnie i ma bardzo duży przyrost, niestety też się szybko starzeje. Gdybyśmy pozostawiali je same sobie, to prawdopodobnie doprowadzilibyśmy do jakiegoś nieszczęścia. Tym bardziej, że jest to lokalizacja typowo użytkowa. Z jednej strony trakt komunikacji pieszej, z drugiej – ścieżka sportowa dla rowerzystów i rolkarzymówi Łukasz Drozd, starszy specjalista ds. zieleni Park Śląski.

Wszystko odbywa się też zgodnie z prawem. Wycinka 93 topól wzdłuż promenady Jerzego Ziętka była uzgadniana.

Trwa wycinka drzew w Parku Śląskim. Znikają topole wzdłuż promenady Jerzego Ziętka
Trwa wycinka drzew w Parku Śląskim. Znikają topole wzdłuż promenady Jerzego Ziętka

-Przy każdej inwestycji występujemy o decyzje dotyczącą wycinki, ale myślę, że kluczowe jest tutaj, że staramy się tak prowadzić inwestycję, żeby jak najmniej tych drzew było wycinanych i oczywiście wszystko jest konsultowane z naszą rada ds. bioróżnorodności, która działa przy parku mówi Dagmara Piskorz, Park Śląski.

Wycinane teraz drzewa mają ponad 60 lat i do końca czerwca zostaną zastąpione nowymi topolami berlińskimi. Będzie ich o 7 więcej, czyli 100 sztuk. Za kilkadziesiąt lat znowu trzeba będzie je wymienić.

 

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Katastrofa helikoptera w okolicach Pszczyny! Nie żyją dwie osoby

Lek na Parkinsona może być przełomem w leczeniu COVID-19

Dziura na dziurze niemal w całym województwie śląskim. Tak wyglądają drogi w Sosnowcu i Katowicach [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close