KrajRegion

Dziura na dziurze niemal w całym województwie śląskim. Tak wyglądają drogi w Sosnowcu i Katowicach [WIDEO]

Uszkodzone jezdnie to już standard, do którego polscy kierowcy przywykli, szczególnie na wiosnę, podczas roztopów. Podziurawione są między innymi drogi w Sosnowcu.

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Rano otrzymaliśmy alarmujące sygnały z tego miejsca. Z dziurawym asfaltem zmagali się kierowcy jadący z Jaworzna w stronę Sosnowca. Dziury były tak duże, że utworzyły się długie korki, bo kierowcy nie mieli jak ich ominąć. Tak się złożyło, że gdy zainteresowaliśmy się tematem, problem błyskawicznie zniknął

– Mamy sporą liczbę zgłoszeń takich dziur od mieszkańców i za każdym staramy się reagować, wysyłać nasze służby. Choć oczywiście wiadomo, że najlepiej jakby już było sucho, wtedy można by było zalepiać te dziury w sposób najbezpieczniejszy i najbardziej fachowy – mówi Rafał Łysy, Urząd Miejski w Sosnowcu.

Ale nie tylko Sosnowiec ma z tym problem. Dziś w województwie śląskim w zasadzie nie ma miejscowości, w której nie znaleźlibyśmy podziurawionych po zimie dróg. A o tym jak groźna potrafi być wyrwa w drodze nie trzeba nikogo przekonywać. Zgubienie kołpaka to jedna z mniej uciążliwych usterek. Czasami problem potrafi się pojawić nawet po kilku tygodniach od zdarzenia.

– Rzeczywiście tych aut przyjeżdża do nas coraz to więcej, z usterkami typowych zawieszeń. Czyli uszkodzone amortyzatory, wyrwane łączniki stabilizatorów. Niestety, dziury na naszych drogach jakie były, takie są – mówi Jacek Szolke, diagnosta, Autoekspres Katowice.

Ale żeby takie nie były miasta prześcigają się w pomysłach. Taki mają już od jakiegoś czasu Katowice. Problemy z infrastrukturą mieszkańcy mogą zgłaszać nie tylko telefonicznie czy bezpośrednio urzędnikom.

– Takie tematy można zgłosić nam za pośrednictwem strony NaprawmyTo.pl/Katowice. Tam ze specjalnego panelu można wybrać problem, który chcemy zasygnalizować, który chcemy, żeby dotarł do urzędu i oznaczyć konkretne miejsce, w którym on występuje – mówi Michał Łyczak, Urząd Miasta Katowice.

Wkrótce problem z dziurami powinien zniknąć. Przynajmniej na chwilę, bo na pewno pojawi się ponownie.

Autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zmiany w dowodach osobistych. Co się zmieni?

Kilkudziesięciu policjantów w otwartym pubie Tapster w Pszczynie! Właściciel” To było jak nalot!” [WIDEO]

Taranowali witryny sklepowe matizem. Ich łupem padały zawsze papierosy i alkohol

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close