KrajRegion

Taranowali witryny sklepowe matizem. Ich łupem padały zawsze papierosy i alkohol

Policjanci zatrzymali mężczyzn podejrzanych o włamania do dwóch sklepów. Sprawcy taranowali witryny sklepowe matizem, a następnie po wejściu do środka, kradli papierosy i alkohol. 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Rzeszów. Policjanci z wydziału kryminalnego oraz komisariatów na Nowym Mieście i Śródmieściu wyjaśniali okoliczności dwóch włamań do sklepów. 10 lutego w nocy, nieznani sprawcy włamali się do sklepu przy ul. Wieniawskiego. Dwa dni później, w piątek nad ranem, ktoś w podobny sposób włamał się do sklepu przy ul. Krajobrazowej. Obydwa przestępstwa zostały popełnione w identyczny sposób. Sprawca lub sprawcy najpierw rozbijali witryny sklepów samochodem marki Daewoo Matiz, a następnie kradli papierosy i alkohol. Podczas pierwszego włamania skradli 16 butelek alkoholu i 515 paczek papierosów, za drugim razem było to 45 paczek. Łączna wartość start to ponad 9 tys. złotych.

Na trop włamywaczy wpadli funkcjonariusze z wydziału kryminalnego. Z ich ustaleń wynikało, że są nimi mieszkańcy Rzeszowa w wieku 33 i 44 lat. Kryminalni zlokalizowali także matiza wykorzystywanego do włamań. Przy tym samochodzie, kilka godzin po piątkowym włamaniu, zatrzymali pierwszego podejrzewanego mężczyznę, 33-latka. Tego samego dnia zatrzymali także 44-latka. Policjanci odzyskali również cześć skradzionego mienia. Przy mężczyznach funkcjonariusze znaleźli narkotyki w postaci mefedronu i marihuany. Zatrzymanych osadzili w policyjnym areszcie.

Zebraniem materiału dowodowego zajęli się policjanci z komisariatu na Nowym Mieście, gdzie doszło do pierwszego włamania. Policjanci ustalili, że włamania na ul. Wieniawskiego, mężczyźni dokonali wspólnie. Za drugie odpowiada tylko 33-latek. Policjanci przesłuchali mężczyzn. Przedstawili im zarzuty kradzieży z włamaniem. Okazało się, że zatrzymani byli już wcześniej karani za podobne przestępstwa. Dlatego zarzuty dotyczyły działania w warunkach recydywy, co skutkuje wyższym wymiarem kary. Mężczyźni usłyszeli również zarzuty posiadania niedozwolonych środków odurzających i substancji psychotropowych.

Akta sprawy policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Nadzorujący postępowanie prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Rzeszowie wniosek o zastosowanie wobec mężczyzn aresztu tymczasowego. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora. Obaj podejrzani najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie tymczasowym.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus: W woj.śląskim w trasę ruszają mobilne punkty szczepień. Będzie ich 11 [WIDEO]

Kobieta usiadła na torach. Maszynista pociągu, który ją przejechał dostał wyrok!

W Mikołowie na stacji benzynowej mieszka koza! Pan Janusz uratował ją przed zjedzeniem!

 

źr. Policja Podkarpacka

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close