KrajRegionWiadomość dnia

Słynny podróżnik, Aleksander Doba nie żyje. Zmarł po zdobyciu Kilimandżaro

To ogromna strata… Nie żyje znany podróżnik i kajakarz, pierwszy człowiek który kajakiem przepłynął Atlantyk – Aleksander Doba. Miał 74 lata. Zmarł po zdobyciu szczytu Kilimandżaro.

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Informacje o śmierci wielkiego, polskiego podróżnika przekazała na facebooku jego rodzina.

-Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 22 lutego zmarł wielki kajakarz Aleksander Doba. zmarł śmiercią podróżnika zdobywając najwyższy szczyt Afryki – Kilimandżaro spełniając swoje marzenia. Pogrążona w żalu żona, synowie, synowe i wnuczki – czytamy we wpisie na facebooku.

Aleksander Doba był jednym z największych polskich podróżników, zapalonym kajakarzem. Jeszcze w latach 80′ podjął próbę sforsowania Kanału La Manche właśnie kajakiem. Wtedy przeszkodził sztorm. Sławę światową przyniósł mu jednak wyczyn, którego przed nim nikt inny nie dokonał. Kajakiem, samotnie, od kontynentu na kontynent przepłynął Atlantyk. Nigdy się nie poddawał i nigdy postawionych sobie celów nie zarzucał – dlatego Atlantyk przepłynął nie raz, a trzy.

Doba przepłynął także kajakiem Polskę, opłynął samotnie kajakiem Morze Bałtyckie i Bajkał. Jako pierwszy również opłynął całe polskie wybrzeże. W 2015 roku został Podróżnikiem Roku 2015 po głosowaniu na stronie internetowej „National Geographic”.

 

red: W.Żegolewski
źródło: wikipedia, RMF FM

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Katastrofa helikoptera w okolicach Pszczyny! Nie żyją dwie osoby

Lek na Parkinsona może być przełomem w leczeniu COVID-19

Dziura na dziurze niemal w całym województwie śląskim. Tak wyglądają drogi w Sosnowcu i Katowicach [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close