RegionWiadomość dnia

Koleje Śląskie – nowy rozkład jazdy. Blisko 400 połączeń dziennie

Kończą się wakacje i w związku z tym już dzisiaj (30.08) zostaje wprowadzony nowy rozkład jazdy dla pasażerów Kolei Śląskich. Przewoźnik zapowiada, że połączeń dostępnych dla podróżnych będzie blisko 400. Dodatkowo Koleje Sląskie zaznaczają, że dbają o bezpieczeństwo swoich klientów w dobie pandemii koronawirusa.

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Jak informują Koleje Śląskie wakacje się kończą i czas na wprowadzenie nowego rozkładu jazdy. Przewoźnik zapewnia, że od dzisiaj (30.08) dostępnych będzie blisko 400 połączeń dziennie, dzięki którym pasażerowie mogą koleją poruszać się po całym województwie. Ze względu na planowane modernizacje i inwestycje m.in. do Dąbrowy Górniczej i Dąbrowy Górniczej Gołonóg pojedziemy okrężną drogą przez Sosnowiec Dańdówkę i Sosnowiec Południowy z pominięciem trasy Sosnowiec – Dabrowa Górnicza. By ułatwić życie pasażerom – (…) w następujących pociągach spółki PKP Intercity na odcinku Zawiercie – Katowice – Zawiercie od poniedziałku do piątku będą honorowane bilety ważne na przejazd pociągami Kolei Śląskich: TLK „Górnik” nr 41100 Katowice 17:09 – Zawiercie 17:49 (rel. Katowice – Łódź Kaliska); IC „Sztygar” nr 26101/0 Zawiercie 14:04 – Katowice 14:45 (rel. Lublin Główny – Wrocław Główny). – czytamy na łamach strony Koleje Śląskie. 

Remontów, zmian i modernizacji jest więcej, a wszystkie dokładne informacje znajdą Państwo w tym [LINKU]

Jak informuje przewoźnik – w dobie pandemii koronawirusa jest zachowana należyta dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów. – Do utrzymywania składów w czystości, używane jest bardzo nowoczesne urządzenie wykorzystujące suchą parę o temperaturze ponad 170 stopni Celsjusza. Wcześniej zdecydowano się np. wykorzystać specjalną powłokę z dwutlenkiem tytanu. Od samego początku przewoźnik wprowadza zmiany, których celem jest zwiększanie bezpieczeństwa pasażerów. Zastosowano też między innymi automatyczne otwieranie drzwi, wprowadzono specjalne procedury dla pracowników i zwiększono częstotliwość dezynfekcji pojazdów. – czytamy dalej na stronie Kolei Śląskich. 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Nowe ogniska koronawirusa! Na kwarantannie 30 nauczycieli!

Ranny policjant w Bytomiu! Dostał butelką [ZDJĘCIA]

Koronawirus: Śląskie bez ani jednej czerwonej strefy. Nowe wytyczne Ministerstwa Zdrowia

źródło: Koleje Śląskie

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close