RegionWiadomość dnia

Nowe ogniska koronawirusa! Na kwarantannie 30 nauczycieli!

Śląskie od kilku dni nie jest już dobowym liderem nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Dzisiaj na drugim miejscu uplasowało się woj.małopolskie, gdzie wykryto kilka nowych ognisk COVID-19. Tylko w Krakowie testy potwierdziły wirusa u ponad 30 zakażonych. Na kwarantannę trafiło także 30 nauczycieli!

 

 

Legalne zioło w Tychach i Straż Miejska w centrach handlowych!
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

W Małopolsce wg danych Ministerstwa Zdrowia odnotowano w ostatniej dobie aż 129 nowych przypadków koronawirusa, z czego w samym Krakowie 34. Więcej dobowo przyrosło tylko w województwie mazowieckim. Kraków od dzisiaj trafił do tzw żółtej strefy, co oznacza dodatkowe obostrzenia.

Kraków – jak podkreślają specjaliści – najwięcej ma tak zwanych przypadków rozproszonych koronawirusa, a więc takich, których nie można powiązać z dotychczas wykrytymi ogniskami wirusa. Jedno z nowych ognisk wykryto w domu dla księży. Coraz więcej zakażeń służby odnotowują też w powiecie limanowskim. Głównie to goście wesel.

Jeden z przypadków koronawirusa stwierdzono też u nauczycielki pracującej w 4 szkołach. przez co aż 30 nauczycieli trafić musiało na kwarantannę. W tym przypadku dyrektorzy szkół zawnioskowali do sanepidu o zgodę na rozpoczęcie nowego roku szkolnego od zdalnego nauczania.

 

źródło: RMF FM
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Policja apeluje do świadków wypadku, w którym zginęło 9 osób: Wasze relację mogą okazać się kluczowe!

Czy koronawirusem można zakazić się ponownie? Pierwsze przypadki zachorowań ozdrowieńców w Europie

W czwartek Piast Gliwice walczy o przepustkę do Ligi Europy, Już po raz 4

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close