KrajRegionŚwiat

Czy koronawirusem można zakazić się ponownie? Pierwsze przypadki zachorowań ozdrowieńców w Europie

U jednej osoby w Holandii i jednej w Belgii potwierdzono ponowną infekcję koronawirusem. To pierwsze w Europie potwierdzone przypadki reinfekcji – podaje TVP.info

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Jakiś czas temu uczeni z Hongkongu poinformowali, że u 30-latka, który wrócił z Hiszpanii, wykryto ponowne zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Sekwencjonowanie genomu wirusa wykazało, że jest to inny szczep niż ten, z którym mężczyzna zmagał się 4,5 miesiąca wcześniej. Za pierwszym razem infekcję przeszedł łagodnie, za drugim – bezobjawowo. Raport ma zostać opublikowany w „Clinical Infectious Diseases” – podaje Radio Zet.

Holenderska telewizja publiczna NOS natomiast, poinformowała o ponownym zakażeniu koronawirusem jednej osoby w Holandii i jednej w Belgii.

Zdaniem naukowców krótkotrwałość ochrony przed koronawirusem może wpłynąć na ograniczone działanie przyszłych szczepionek i trzeba będzie podawać je również osobom, które mają już za sobą jeden epizod COVID-19.

Wynika z tego, że ozdrowieńcy powinni chronić się przed zachorowaniem tak samo jak ci, którzy jeszcze nie przeszli koronawirusa.

Źródło: Radio Zet, TVP.info

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Rita Malinkiewicz wybudziła się ze śpiączki! Odzyskała świadomość po prawie trzech miesiącach

Dzieci wrócą 1 września do szkół, czy czeka ich 14 dni kwarantanny? Decyzja w środę!

Będą nowe ograniczenia w związku z koronawirusem? Rząd rozważa zmiany

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close