RegionSportWiadomość dnia

Wysoko w Arena Gliwice, czyli Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Sportowej [WIDEO]

Wspinaczka to całe ich życie. W sobotę w Arenie Gliwice odbyły się Mistrzostwa Polski we wspinaczce sportowej. Jak przekonują organizatorzy, popularność tej dyscypliny, zarówno w odmianie górskiej, jak i sportowej w Polsce jest coraz większa. Sportem tym najbardziej zainteresowani są dzieci i młodzież.

 

 

Legalne zioło w Tychach i Straż Miejska w centrach handlowych!
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

-To jest taki naturalny ruch, który każdy młody człowiek chce spróbować, niektórzy mają co prawda lęk wysokości, ale okazuje się, że da się go kształtować na treningu, także obecnie przeżywamy – pomijając temat koronawirusa taki boom na sekcjach wspinaczkowychmówi Andrzej Kajdan, Polski Związek Alpinizmu.

-Mam nadzieję, że igrzyska olimpijskie pokażą jak fajny jest to sport, jak widowiskowy i ludzi będzie znacznie więcejmówi Paweł Kucharczyk, „Chwyciarnia” Arena Gliwice.

Sportowcy spotkali się w Gliwicach już drugi rok z rzędu, by walczyć o mistrzowski tytuł w dwóch najważniejszych kategoriach – wspinaczce na czas oraz tzw. „trudności”. W sobotę odbył się finał tej pierwszej kategorii. Zawodnicy musieli w jak najszybszym czasie pokonać dystans 15 metrów. Tytuły mistrzowskie obronili Aleksandra Mirosław oraz Marcin Dzieński.

Wysoko w Arena Gliwice, czyli Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Sportowej
Wysoko w Arena Gliwice, czyli Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Sportowej

– Jestem bardzo zadowolona, choć nie ukrywam, że bardzo mocno się stresowałam. Może dlatego, że było to bardzo długiej przerwie, ale też nie od dzisiaj wiadomo, że tym najbardziej utytułowanym zawodnikom najtrudniej jest startować na własnym podwórku – mówi Aleksandra Mirosław, zawodniczka zakwalifikowana na olimpiadę w Tokio.

-Jestem w formie bardzo dobrej bo od trzech lat bodajże nie udało mi się w Polsce zejść poniżej 6 sekund, co tak jakby pokazuje, że na pucharze świata jestem w stanie biegać jeszcze szybciej pod wpływem presji – mówi Marcin Dzieński, Mistrz Polski we wspinaczce na czas.

W niedzielę finał drugiej kategorii tzw. „trudności”. W 2021 r. wspinaczka sportowa ma po raz pierwszy w historii pojawić się jako dyscyplina na igrzyskach w Tokio. Polskę będzie reprezentowała aktualna mistrzyni kraju, Aleksandra Mirosław.

 

autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Policja apeluje do świadków wypadku, w którym zginęło 9 osób: Wasze relację mogą okazać się kluczowe!

Czy koronawirusem można zakazić się ponownie? Pierwsze przypadki zachorowań ozdrowieńców w Europie

W czwartek Piast Gliwice walczy o przepustkę do Ligi Europy, Już po raz 4

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close