RegionWiadomość dnia

Koronawirus: Śląskie bez ani jednej czerwonej strefy. Nowe wytyczne Ministerstwa Zdrowia

W sobotę, 29 sierpnia w życie weszły nowe wytyczne dotyczące obostrzeń w tak zwanych żółtych i czerwonych strefach koronawirusa. W województwie śląskim nie mamy już ani jednej strefy czerwonej.

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!


Śląskie nie ma już na swoim terenie ani jednej strefy czerwonej związanej z zakażeniami koronawirusem i obostrzeniami w takiej strefie obowiązującymi. Ale stref przybyło gdzie indziej. Od 29 sierpnia żółta strefa obejmuje między innymi Kraków, a Nowy Sącz znalazł się w strefie czerwonej. Także powiat łowicki znajduje się w strefie czerwonej. Listę powiatów z największym zagrożeniem koronawirusem w czwartek zaktualizowało Ministerstwo Zdrowia. Obostrzenia weszły w życie w sobotę, 29 sierpnia.

Od teraz strefa czerwona obejmuje jedno miasto i sześć powiatów – to powiaty lipski, łowicki, nowotarski, pajęczański, wieluński, kolski oraz miasto Nowy Sącz. Strefa żółta obejmuje od 29 sierpnia powiaty rybnicki, a także kłobucki, tatrzański, żuromiński, kartuski, konecki, nowosądecki, przemyski, bartoszycki i tatrzański oraz miasto Kraków.

Jest także tak zwane strefa niebieska obejmująca te rejony Polski, gdzie w razie negatywnego rozwoju epidemicznej sytuacji wprowadzane będą dodatkowe obostrzenia – w województwie śląskim do niebieskiej strefy zaliczono powiat myszkowski.

W powiatach żółtych i czerwonych obowiązują obostrzenia dotyczące: targów i kongresów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, gastronomii, sanatoriów, wesel, transportu i obowiązku noszenia maseczek. Szczegółowe informacje na temat dodatkowych obostrzeń znaleźć można na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus/regionalne-obostrzenia-dla-wybranych-powiatow .

Obostrzenia wprowadzone są regionalnie w związku ze wzrostem liczby zakażeń w tych regionach. Lista powiatów, w których obowiązują dodatkowe obostrzenia powstała na podstawie analiz dynamiki wzrostów zakażeń w ciągu ostatnich 14 dni. Jeśli nowych zachorowań było powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat zaliczany jest do czerwonej strefy, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys., to do żółtej strefy.

 

autor: Wojciech Żegolewski
źródło: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Policja apeluje do świadków wypadku, w którym zginęło 9 osób: Wasze relację mogą okazać się kluczowe!

Czy koronawirusem można zakazić się ponownie? Pierwsze przypadki zachorowań ozdrowieńców w Europie

W czwartek Piast Gliwice walczy o przepustkę do Ligi Europy, Już po raz 4

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close