RegionWiadomość dnia

Tarnowskie Góry: Ogródki letnie – jak mają wyglądać?

Podobne kolory parasoli, spójne ogrodzenia i elementy małej architektury takie jak donice, określone wymogami bezpieczeństwa odległości od elewacji budynków oraz zostawienie odpowiedniej szerokości przylegających do nich dróg.

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

To w ogólnym zarysie zasady, jakimi kierować się mają właściciele ogródków letnich przy lokalach gastronomicznych w ścisłym centrum Tarnowskich Gór. – Podobne zasady obowiązują w odniesieniu do ogródków na płycie Rynku od kilku lat, teraz chcemy je rozszerzyć na całe centrum miastamówi Piotr Skrabaczewski, zastępca burmistrza miasta ds. gospodarczych.

Uszczegółowienie i ustalenie wspólnych dla centrum miasta (chodzi o Rynek, ul. Krakowską, Dolną i Plac Wolności) wymogów to wynik wzrastającej liczby ogródków gastronomicznych oraz chęci uprządkowania zasad nimi rządzących. Tym bardziej, że jako tymczasowe obiekty podlegają zarówno prawu budowlanemu, jak i nadzorowi konserwatorskiemu.
Tereny wyznaczone pod ogródki oraz szczegółowe zasady ich urządzania zostaną określone wkrótce mocą zarządzania burmistrza, obecnie trwają jeszcze konsultacje nt. szczegółowych zapisów z restauratorami.
Dodatkowo już na pierwszy rzut oka w mieście rzucają się zmiany związane z ustawą reklamową określającą schemat w jakim powinny wyglądać szyldy, choćby właśnie na tarnogórskim rynku. Zasada jest prosta – przedsiębiorcy jak najbardziej mogą się reklamować, ale wszystko ma być spójne z zabytkową architekturą i niepowtarzalnym charakterem bogactwa kulturowego Tarnowskich Gór.
źródło: UM Tarnowskie Góry

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Katastrofa helikoptera w okolicach Pszczyny! Nie żyją dwie osoby

Lek na Parkinsona może być przełomem w leczeniu COVID-19

Dziura na dziurze niemal w całym województwie śląskim. Tak wyglądają drogi w Sosnowcu i Katowicach [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close