AlarmKrajRegion

Chcieli wysadzić szkołę? Policja zatrzymała 4 nastolatków. Mieli planować zamach!

Policja namierzyła i zatrzymała czwórkę nastolatków, którzy zdaniem śledczych mieli planować zamach na szkołę! Nastolatkowie często wchodzili na profile w mediach społecznościowych osób, które przeprowadziły ataki terrorystyczne w szkołach!

 

 

TOP 5 Silesia Flesz sprawdza, czy śląskie jest gotowe na koronawirusa!?
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS


Policjanci zatrzymali w Warszawie czwórkę nastolatków. Mają od 15 do 17 lat. Zdaniem śledczych wspólnie planowali zamach na szkołę z wykorzystaniem materiałów wybuchowych. Dlatego – jak wyjaśniają śledczy – podstawą do zatrzymania jest artykuł 171 kodeksu karnego, mówiący o nielegalnym wytwarzaniu lub obrocie materiałami niebezpiecznymi.

Czwórka zatrzymanych nastolatków to mieszkańcy Warszawy oraz okolic. Wpadli namierzeni przez policjantów zwalczających cyberprzestępczość.

Jak mówią funkcjonariusze zajmujący się sprawą – cała czwórka często wchodziła na profile w mediach społecznościowych osób, które w USA przeprowadziły ataki terrorystyczne w szkołach. Policjanci z rozmowie z radiem RMF FM mówią nawet o fascynacji zamachowcami.

Śledczy nie ujawniają, jak młodzi ludzie chcieli przeprowadzić zamach na szkołę, ale ze względu na podstawę zatrzymania – a jest nią podejrzenie wytwarzania i obrót niebezpiecznymi substancjami – mogło chodzić o zamach bombowy.

Jeden z nastolatków dostał dozór kuratora, drugi wylądował w schronisku dla nieletnich. Dwóch pozostałych czeka na decyzję organów ścigania.

 

źródło: RMF FM
red:W.Żegolewski
Image by kalhh from Pixabay

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Katowice: wjechał do tunelu mając na liczniku ponad 140 km/h! Tego się nie spodziewał

Pogotowie strajkowe w PGG. W poniedziałek masówki we wszystkich kopalniach i zakładach

Mieszkańcy Dąbrowy Górniczej pomagają choremu Kubie ze Strzemieszyc [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close