KrajRegionWiadomość dnia

Chełstowski staje w obronie górników! Mówi głośne NIE dla hejtu

Marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski stanął w obronie górników, którzy w ostatnim czasie padają ofiarą hejterów. Chełstowski wystosował list otwarty do górników, w którym zapewnia ich o gotowości wsparcia najbardziej potrzebujących.

 

 

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

W ostatnich dniach otrzymujemy smutne wiadomości. W niektórych śląskich kopalniach zostały ujawnione nowe ogniska zakażenia koronawirusem. Z tego powodu, po raz pierwszy w historii polskiego górnictwa, zaistniała konieczność przerwania lub ograniczenia wydobycia węgla. Jest to szczególnie trudny czas dla górników oraz górniczych rodzinubolewa marszałek.

Jednocześnie marszałek Jakub Chełstowski odniósł się do wielu negatywnych komentarzy na temat górników w związku z epidemią koronawirusa. – Proszę, abyśmy w tym trudnym dla siebie okresie okazywali sobie wzajemną pomoc, wsparcie, życzliwość. Niezbędna jest solidarność, która nie ogranicza się tylko do historycznego hasła, ale pozostaje żywą, łącząca nas ideą. Tylko w ten sposób możemy przezwyciężyć pandemię i wyjść z niej wzmocnieni napisał marszałek w mediach społecznościowych.

Drodzy górnicy! Drogie rodziny górnicze!W ostatnich dniach otrzymujemy smutne wiadomości. W niektórych śląskich…

Opublikowany przez Śląskie. Pozytywna energia Środa, 13 maja 2020

Jednocześnie marszałek zapewnił, że Urząd Marszałkowski podejmuje wszelkie możliwe starania, by maksymalnie ograniczyć szerzenie się koronawirusa. Dodał także, że jest gotowy wesprzeć najbardziej potrzebujące rodziny górnicze. – Razem zróbmy wszystko, aby zminimalizować ryzyko kolejnych zakażeń, niezależnie od tego jak uciążliwe jest dla nas funkcjonowanie w nowej rzeczywistościzakończył swój wpis.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Chcą zabijać Ślązaków i do nich strzelać! Fala hejtu i koronawirusa zalewa Śląsk i Ślązaków! [WIDEO]

Katowice: Mapa zasięgu sieci 5G już działa! [MAPA ZASIĘGU i NADAJNIKÓW 5G]

Tajemnicza seria? Kolejne zwłoki w Dolinie 3 Stawów w Katowicach! [NOWE FAKTY]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close