AlarmKrajRegion

CHILD ALERT: Nagły zwrot w sprawie porwania 10-latka? Są sensacyjne doniesienia ws. matki!

Jak wynika z najnowszych informacji do jakich dotarł Polsat News – to matka miała wywieźć wbrew prawu 10-letniego Ibrahima z Belgii! Wg informacji do jakich dotarła stacja – belgijski sąd miał nakazać pozostanie chłopca w Belgii z ojcem. 10-letniego Ibrahima szuka od rana (17.02) cała Polska policja po zgłoszeniu uprowadzenia przez ojca chłopca.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Górnicy szykują najazd na Warszawę!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Korespondentka Polsat News w Brukseli Dorota Bawołek dotarła do informacji z których wynika, że prawo mogła złamać matka Ibrahima. 10-latek od rana w poniedziałek, 17 lutego poszukiwany jest przez policję po zgłoszeniu jego porwania przez ojca chłopca.

Wg ustaleń Polsat News to jednak matka chłopca mogła złamać prawo, wywożąc Ibrahima z Belgii. Jak się bowiem okazuje – belgijski sąd miał w 2018 roku wydać wyrok, wskazując że dziecko ma zostać w Belgii z ojcem, a nie w Polsce z matką.

 

Wg stacji, belgijska prokuratura miała także wskazać, że „informacja o tym, że ojciec dziecka jest pozbawiony władzy rodzicielskiej „nie jest prawdziwa„.

Tymczasem z przekazywanych wcześniej przez matkę chłopca informacji wynikało, że to nie ona a ojciec Ibrahima został pozbawiony władzy rodzicielskiej nad chłopcem w lipcu 2018 roku. Wtedy też matka razem z chłopcem przeprowadzili się do Polski.

Informacje na antenie Polsat News skomentował także wiceminister sprawiedliwości. Michał Wójcik powiedział, że w świetle nowych informacji „jest gotów wystąpić do belgijskiego ministra sprawiedliwości o informację, co w tej sprawie działo się w tym kraju„.

 

Wiceminister Wójcik jest jednak zdziwiony stanowiskiem prokuratury belgijskiej i tym, że o ewentualnym wyroku przyznającym władzę rodzicielską ojcu – nikt w Polsce do tej pory nie wiedział. Sprawa ma być wyjaśniana.

10-letni chłopiec został uprowadzony w niedzielę późnym wieczorem prosto z ulicy w Gdyni-Obłużu. Jak ustaliła policja, porywaczem 10-letniego Ibrahima jest jego ojciec, Marokańczyk, Azeddine Oudriss. Trwają poszukiwania dziecka i jego ojca. W związku z brutalnością porwania i możliwym wywiezieniem dziecka za granice, polskie służby ogłosiły tzw. Chlid Alert:

 

W dniu 17 lutego 2020 r. polska Policja uruchomiła system Child alert w związku z poszukiwaniami 10-letniego Ibrahima, obywatela Polski. Chłopiec został brutalnie uprowadzony w dn. 16.02.2020 r. w Gdyni w godzinach wieczornych spod bloku mieszkalnego przez swojego ojca, obywatela Maroka i wciągnięty do pojazdu typu kombi koloru srebrnego o początkowych numerach tablic rej. WN… Porywacz może być niebezpieczny. Decyzją sądu ojciec Ibrahima jest całkowicie pozbawiony władzy rodzicielskiej nad dzieckiem.

Azeddine Oudriss — podejrzewany o uprowadzenie 10-letniego Ibrahima (fot.policja)
Azeddine Oudriss — podejrzewany o uprowadzenie 10-letniego Ibrahima (fot.policja)

 

Ibrahim ma ok. 150 cm wzrostu, włosy koloru ciemny brąz czesane do góry, oczy brązowe. W chwili porwania chłopiec ubrany był w kurtkę ortalionową koloru pomarańczowego, białą bluzę z wizerunkiem Kaczora Donalda, jasne jeansy ze ściągaczami przy nogawkach oraz czarne buty z odblaskowymi elementami.

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do odnalezienia dziecka i zatrzymania sprawcy porwania, proszone są o kontakt telefoniczny na specjalnie uruchomioną bezpłatną infolinię alarmową 995 lub z najbliższą jednostką Policji

 

źródło: Polsat News/Policja Polska
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

9-latka zmarła na grypę! To najmłodsza od lat ofiara śmiertelna grypy w woj.śląskim!

Ale SYF!!! Związkowcy z Sierpnia 80 i Solidarności wysypali węgiel w biurach posłów PiS!

Kierowca, który na A4 blokował karetkę na sygnale stracił pracę! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close