Region

Choinki z Jaworzna po świętach zyskają drugie życie. Nie trafią na śmietnik

Żywa choinka po Świętach Bożego Narodzenia wcale nie musi trafić na śmietnik! W Jaworznie z proekologiczną akcją ruszył Miejski Zarząd Dróg i Mostów, który chce dać drzewkom drugie życie. W ramach akcji ma powstać tzw. „Jaworznicki zagajnik świąteczny”.

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Wszyscy mieszkańcy, którzy zdecydują się kupić żywą choinkę w donicy mogą po świętach oddać ją do Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. Co jednak istotne – drzewka można zgłaszać do odbioru maksymalnie do 18 stycznia.

– Pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów ocenią jej stan (szansę na przyjęcie), a następnie posadzą ją na specjalnie wyznaczonej działce, by rosła dalej, a i być może stała się w przyszłości choinką zdobiącą świąteczny Rynekinformuje Urząd Miejski w Jaworznie.

Oczywiście może się okazać, że choinka, która zdobiła nasz dom jest w złym stanie. Dlatego warto zadbać, aby tak się nie stało. – Choinkę należy regularnie podlewać, by zachowana była odpowiednia wilgotność w donicy. Największe szanse na utrzymanie się mają choinki, których system korzeniowy w donicy nie jest zbytnio uszkodzony i pomyślnie przejdą okres hartowania – czyli przystosowywania się do niższej temperatury, jaka czeka je na zewnątrz – dodaje Urząd Miejski.

Źródło: UM w Jaworznie

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

45 mln szczepionek trafi do Polski. W lutym 2021 roku będziecie mogli zaszczepić się przeciwko Covid-19

Przychodnia pocovidowa powstaje w woj.śląskim! To pierwsza taka placówka w regionie

Związkowcy nie chcą niedzieli handlowej 6 grudnia. Wystosowali apel do prezydenta

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close