KrajRegion

Chorzów: Centrum Integracji Międzypokoleniowej otwiera się festiwalem

Centrum Integracji Międzypokoleniowej w Chorzowie zaprasza na oficjalną inaugurację działalności już 4 lipca. Dla uczestników wydarzenia zaplanowano wiele atrakcji.

 

Koncert, zabawa taneczna, przedstawienie i animacje dla dzieci, strefa gastronomiczna i możliwość obejrzenia odrestaurowanych wnętrz zabytkowego budynku z 1895 roku. To wszystko czeka na tych, którzy 4 lipca przybędą na oficjalną inaugurację działalności Centrum Integracji Międzypokoleniowej.

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

 

Centrum Integracji Międzypokoleniowej – inauguracja 4 lipca

Centrum Integracji Międzypokoleniowej powróciło do siedziby przy ulicy Dąbrowskiego 7, która została gruntownie wyremontowana i zmodernizowana. Instytucja zdążyła się już zadomowić w nowych-starych kątach, ale przez epidemię koronawirusa dopiero teraz może podjąć u siebie gości.

 

Zaplanowana na 4 lipca inauguracja będzie miała formę pikniku rodzinnego, pełnego rozmaitych atrakcji

Po oficjalnym otwarciu, o godzinie 13.00 wystąpi Studio Musicalowe STEP. Od 13.00 do 15.00 trwać będą animacje dla dzieci, natomiast o 15.00 rozpocznie się przedstawienie dla najmłodszych „Cyrk w ogrodzie” w wykonaniu Teatru w Ruchu. Pomiędzy 16.00 a 18.00 odbędą się warsztaty międzypokoleniowe. Wreszcie na koniec, o 18.30, Larmodzieje będą zachęcać uczestników do tańca w rytm muzycznych przebojów w stylu retro. Przez cały czas goście będą mogli zwiedzać wyremontowane wnętrza budynku przy Dąbrowskiego 7. Ponadto goście będą mogli korzystać ze strefy relaksu, w której dostępne będą przysmaki z grilla.

– Będzie to inauguracja nie tylko naszej działalności, ale też Festiwalu Otwarcia, czyli rozmaitych wydarzeń, organizowanych podczas sezonu letniego – mówi Marta Jakubczyk, dyrektor Centrum Integracji Międzypokoleniowej.

Już 6 lipca wystartują codzienne, bezpłatne zajęcia ruchowe dla seniorów. W wybrane weekendy CIM zaprasza na kino plenerowe (10 lipca i 7 sierpnia), festiwal kawy (25-26 lipca), a także festiwal roślin i ceramiki, w ramach którego prowadzona będzie m.in. wymiana sadzonek (22-23.08) oraz festiwal wina i jedzenia (12-13.09). Chętni będą mogli również zapisać się na wycieczki grupowe.

 

źr.: mojchorzow.pl

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

DPS w Orzeszu to kolejne ognisko koronawirusa. Jaka sytuacja w Domu Pomocy Społecznej?

Katowice: Skoszone drzewa i BMW rozerwane na strzępy! Koszmarny wypadek na Beskidzkiej! [WIDEO, ZDJĘCIA]

Żłobki w Katowicach będą dostępne przez cały okres wakacyjny

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close