KrajRegionSport

Chorzów lekkoatletyczną stolicą Polski. 25 sierpnia Memoriał Janusza Kusocińskiego na Stadionie Śląskim

We wtorek 25 sierpnia w Chorzowie na stadionie śląskim rozpocznie się kolejny Memoriał Janusza Kusocińskiego.

 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

-Impreza ma 66 lat, jest to jeden z najstarszych meetingów nie tylko w Europie ale i na świecie. Myślę, że ta piękna tradycja dzięki przepięknej współpracy i perspektywie tej współpracy zacieśnienia i wieloletniego układu, myślę, że tylko zyskamy na tym – mówi prezes PZLA Henryk Olszewski.

W czasie memoriału nie zabraknie rywalizacji wielkich polskich gwiazd królowej sportu.

-To są medaliści mistrzostw świata, mistrzostw Europy czy Igrzysk Olimpijskich. 100 metrów przez płotki znana wszystkim Karolina Kołeczek, która zmierzy się w mistrzynią Europy z Berlina Hermann, w biegu na 110 metrów przez płotki przyjechał do nas w ostatniej chwili medalista olimpijski, wicemistrz olimpijski z Rio i mistrzostw Świata z poprzednich z Doha Orlando Ortega, który zmierzy się z Damianem Ciekierem i Arturem Nogą. W biegu na 800 metrów, dwie nasze wielkie gwiazdy Adam Kszczot i Marcin Lewandowski – mówi Wiceprezes PZLA Sebastian Chmara.

We wtorek 25 sierpnia w Chorzowie na stadionie śląskim rozpocznie się kolejny Memoriał Janusza Kusocińskiego (fot.slaskie.pl)
We wtorek 25 sierpnia w Chorzowie na stadionie śląskim rozpocznie się kolejny Memoriał Janusza Kusocińskiego (fot.slaskie.pl)

W trakcie Memoriału będziemy mogli również zobaczyć Sofię Ennaoui, Pawła Wojciechowskiego, Konrada Bukowieckiego czy Pawła Fajdka.

-Czuję się bardzo dobrze. Cieszę się, że mogłam wrócić i jutro nawiązać, mam nadzieję rywalizację z pozostałymi dziewczynami i powalczyć o jak najlepsze rezultaty – mówi Justyna Święty-Ersetic.

-Jestem zajarana, tym, że mogę wrócić tu na ten stadion. Bardzo lubię na nim biegać. To jest mój ulubiony stadion i bardzo szczęśliwy bo zawsze udawało mi się tutaj wygrywać. Także liczę jutro na może coś takiego – mówi Ewa Swoboda.

Memoriał Janusza Kusocińskiego był rozgrywany w Warszawie, Poznaniu, Bydgoszczy, Lublinie oraz w Szczecinie, a na Stadionie Śląskim zagościł w 2018 roku. Kibice, którzy chcieliby obserwować rywalizację sportowców mogą wejść na stadion zupełnie za darmo.

 

autor: Paweł Nawrat

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: 67-latek z Cieszyna z zarzutami ws. wypadku, w którym zginęło 9 osób [WIDEO]

Sensacja? Brzęczek nie powołał Lewandowskiego do reprezentacji! Wiemy dlaczego!

Spada liczba zakażeń koronawirusem na Śląsku. Przypadek czy wypłaszczenie?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close