KrajRegionWiadomość dnia

Śląskie: 67-latek z Cieszyna z zarzutami ws. wypadku, w którym zginęło 9 osób [WIDEO]

Zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy zagrażającej zdrowiu i życiu wielu osób usłyszał dziś mężczyzna, który spowodował w sobotę wypadek. Jego skutkiem była śmierć 9 osób.

 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

-Mężczyzna ten nie potrafił odnieść się do zarzutu. Stwierdził, że nie widział jadącego z naprzeciwka pojazdu, nie pamięta samego wydarzenia, usłyszał tylko huk. Nie wie jak do tego zdarzenia doszło. Prokurator skieruje w tej sprawie wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania – mówi prokurator Karina Spruś Prokuratura Okręgowa w Gliwicach.

Zatrzymany mężczyzna to 67-letni mieszkaniec Cieszyna. Do tragicznego wypadku doszło w sobotę około 22:30 przed zjazdem na autostradę A4 niedaleko węzła Kleszczów na 9 kilometrze DK 88. Zderzył się tam bus z autokarem.

-Bus, który jechał od Gliwic w kierunku Wrocławia przewrócił się na jezdnię i sunął po niej w wyniku czego znalazł się na pasie w przeciwległym kierunku ruchu i wtedy w dach renault wjechał autokar. Siła uderzenia była na tyle duża, że bus został całkowicie zmiażdżony. Niestety zginęły wszystkie osoby, które podróżowały busem, łącznie 9 osób. Rannych zostało również 6 pasażerów autobusu, a także kierowca, który został przetransportowany do szpitala śmigłowcem – mówi podkom. Magdalena Szust z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

W wypadku zginęło 9 osób. Są zarzuty dla kierowcy w związku z tragedią na DK 88 w Gliwicach

7 ofiar wypadku pochodziło z województwa podkarpackiego, jedna z lubuskiego. Zginął też obywatel Słowenii. Najmłodszą ofiarą była 23 letnia kobieta, która z narzeczonym jechała do pracy do Holandii, aby zarobić na wesele, które miało się odbyć za miesiąc. Najstarsza ofiara miała 59 lat. Kierowca autokaru, który miał najpoważniejsze obrażenia trafił do szpitala w Katowicach Ochojcu.

-Lotnicze pogotowie ratunkowe przetransportowało do naszego szpitala pacjenta, który w szpitalnym oddziale ratunkowym przeszedł liczne konsultacje specjalistyczne. W wyniku obrażeń, które doznał został przekazany na oddział ortopedii. Tam w nocy przeprowadzono zabieg operacyjny, w chwili obecnej pacjent przebywa na oddziale ortopedii, gdzie pozostanie na kilka najbliższych dni do obserwacji. Lekarze oceniają jego stan jako stabilny – mówi rzecznik prasowy szpitala w Katowicach-Ochojcu Jolanta Wołkowicz.

 

Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

9 osób zginęło w wypadku pod Gliwicami! Zderzenie busa i autokaru na DK 88 w Kleszczowie

[ZDJĘCIA] Śmiertelny wypadek pod Gliwicami. 9 osób zginęło w busie na DK 88 w Kleszczowie!

Solidarność ostrzega: Zwolnienia grupowe w sieci Carrefour mogą być większe niż 400 osób!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close