RegionWiadomość dnia

Do dwóch lat za hajlowanie. Jest zarzut dla mężczyzny zatrzymanego w Katowicach

Faszystowskie gesty i szybka rekcja organów ścigania. 23 sierpnia w niedzielę, zatrzymano 26-letniego mieszkańca Zabrza, który podczas piątkowego marszu anty-LGBT w Katowicach wykonywał publicznie gest faszystowskiego pozdrowienia.

 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Mężczyzna złożył obszerne wyjaśnienia, przyznał się do zarzutu publicznego propagowania faszyzmu i dobrowolnie poddał się karze. Jak przyznają służby takich przypadków jest więcej.

-Te przestępstwa są no oczywiście ścigane z należytym zaangażowaniem przez jednostki Policji i w przypadkach kiedy sprawcy są ustaleni, występujemy do sądów z odpowiednimi wnioskami ukarania sprawców takich czynów mówi Magdalena Mączka-Smelcerz, zast. prok. rejonowego Prokuratury Rejonowej Wschód.

O losach mężczyzny zdecyduje sąd. Za propagowanie faszyzmu w Polsce grozi grzywna, ograniczenie wolności lub nawet pozbawienie wolności do lat dwóch.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

9 osób zginęło w wypadku pod Gliwicami! Zderzenie busa i autokaru na DK 88 w Kleszczowie

[ZDJĘCIA] Śmiertelny wypadek pod Gliwicami. 9 osób zginęło w busie na DK 88 w Kleszczowie!

Solidarność ostrzega: Zwolnienia grupowe w sieci Carrefour mogą być większe niż 400 osób!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close