KrajRegion

Chorzów: Od stycznia taksówkarze nie muszą zdawać egzaminu z topografii miasta

Rada Miasta Chorzów uchyliła uchwałę dotyczącą obowiązkowego szkolenia i egzaminu z topografii miasta dla taksówkarzy. To efekt zmian w ustawie o transporcie drogowym.

 

PRZERAŻAJĄCE! TOP 5 Silesia Flesz: Starsi ludzie oddawani do szpitali na święta jak rzeczy!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Nie będzie egzaminu z topografii, bo nie wymaga już tego ustawa o transporcie drogowym

Uchwała w sprawie obowiązkowego szkolenia zakończonego egzaminem potwierdzającym znajomość topografii Chorzowa obowiązywała od stycznia 2018 roku. Wchodzące w życie od 1 stycznia 2020 r. zmiany w ustawie o transporcie drogowym znoszą obowiązek posiadana zaświadczenia o znajomości topografii miasta, więc Rada Miasta Chorzów musiała uchylić swoją uchwałę sprzed dwóch lat.

 

Nowelizacja ustawy o transporcie drogowym nazywana jest „Lex Uber”

Nowelizacja ustawy o transporcie drogowym nazywana jest „Lex Uber” i ma uregulować rynek przewozu osób. Liberalizuje ona wymogi wobec osób ubiegających się o licencję na wykonywanie przewozów samochodem osobowym. Poza tym, że nie będzie egzaminu z topografii miasta, licencję udzieli się jedynie na określony obszar, a nie – jak dotychczas – także na określony pojazd. Za kurs będzie można płacić również za pomocą aplikacji mobilnej, nie będzie już konieczny taksometr i kasa fiskalna.

 

Przewóz osób tylko z licencją taksówkową

Łatwiej będzie uzyskać licencję taksówkową, bo od stycznia będzie ona konieczna. Co zakłada wchodząca w życie nowelizacja ustawy o transporcie drogowym? Że pośrednicy przy przewozie osób będą mieli obowiązek zlecania przewozów wyłącznie przedsiębiorcom posiadającym licencje na przewóz osób. W ustawie zdefiniowano także „pośrednictwo przy przewozie osób”, jako działalność gospodarczą polegającą na przekazywaniu zleceń przewozu z wykorzystaniem domen internetowych, aplikacji mobilnych, programów komputerowych oraz systemów teleinformatycznych lub innych środków przekazu informacji.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Gigant z USA stawia na śląskie oprogramowanie

Google poinformowało Cię o naruszeniu bezpieczeństwa danych? Sprawdź o co chodzi

Dali radę! Już 23 grudnia otwarcie 20 km autostrady A1 w Częstochowie!

 

źr.: mojchorzow.pl

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close