Region

Chorzów: Włamał się do kilku samochodów. Chciał tylko pojeździć

17-letni mieszkaniec Chorzowa włamał się do pięciu samochodów. Chciał tylko pojeździć, za co grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

 

Piast Gliwice wygrałby nawet eurowybory? TOP 5 SILESIA FLESZ z wizytą u Mistrzów Polski!

Do dyżurnego chorzowskiej komendy zadzwonił mężczyzna i poinformował, że właśnie ktoś próbuje wybić szybę w jednym z zaparkowanych samochodów. Na miejsce zostali skierowani mundurowi z komisariatu przy ulicy Moniuszki. Gdy policjanci dojeżdżali na wskazany parking, zauważyli młodego mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął uciekać. Po krótkim pościgu samochodowy włamywacz siedział już w radiowozie z kajdankami na rękach. Był nim 17-latek z Chorzowa.

Sprawą zajęli się śledczy z chorzowskiej komendy. Jak ustalili, nie był to jedyny samochód, do którego tej nocy włamał się nastolatek. Policjanci udowodnili mu w sumie pięć podobnych przestępstw. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Tłumaczył się, że chciał tylko pojeździć, a ponieważ żadnego z samochodów nie udało mu się uruchomić, próbował dalej. Teraz o jego losie zadecyduje sąd. Za to przestępstwo grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

 

źr. Śląska Policja

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close