KrajRegionWiadomość dnia

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego: PiS 45,56, KE 38,3 [WYNIKI Z 99,31 KOMISJI]

Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki głosowania do Parlamentu Europejskiego po zliczeniu głosów z 99,31 obwodowych komisji wyborczych. Prawo i Sprawiedliwość w wyborach zdobyło 45,56 procent głosów, Koalicja Europejska 38,3 procent, a Wiosna – 6,04 procent głosów. Inne partie nie przebiły 5-procentowego progu wyborczego.

 

 

Piast Gliwice wygrałby nawet eurowybory? TOP 5 SILESIA FLESZ z wizytą u Mistrzów Polski!

To już niemal oficjalne wyniki, bo do pełnych brakuje niewiele ponad 0,5 procent komisji obwodowych. Według najnowszych danych z PKW, po zliczeniu głosów z 99.31% obwodowych komisji wyborczych, w wyborach do Parlamentu Europejskiego Prawo i Sprawiedliwość otrzymało 45,56 procent głosów, Koalicja Europejska 38,3 procent, Wiosna 6,04 procent.

 

Na tym lista partii, które będą miały swoich przedstawicieli w europarlamencie się kończy. Pozostałe ugrupowania nie dały rady przeskoczyć 5-procentowego progu wyborczego.

I tak, Konfederacja zdobyła 4,55 procent, Kukiz’15 3,7 procent, Lewica Razem 1,24 procent. Aby wyniki były pełne, potrzebne są jeszcze dane ze 187 obwodowych komisji wyborczych.

 

Frekwencja w tych eurowyborach była rekordowa i sięgnęła 45,61 procent. Najwięcej, bop 60,4% uprawnionych do głosowania poszło do urn w okręgu nr 4 – Warszawa. Najmniej zagłosowało wyborców w okręgu nr 3 – Olsztyn. Tam frekwencja to zaledwie 38,97%.

 

źródło: PKW
redakcja: Wojtek Żegolewski
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close