RegionWiadomość dnia

Cieszyn: Ściągnęliście reklamy? Czas na to był do 25 grudnia

Uchwała krajobrazowa w Cieszynie czyści miasto z brzydkich i dużych reklam, które w opinii wielu nie pasowały do jego zabytkowego charakteru. Mowa o centrum Cieszyna, w którym do 25 grudnia zniknąć miały reklamy nie znajdujące się np. na słupach ogłoszeniowych czy wiatach przystankowych. Przedsiębiorcy na dostosowanie swoich szyldów mają jeszcze 3 lata.

 

 

Sensacja w najlepszym gatunku! DETEKTYW COLUMBO w TVS!

Minął termin uprzątnięcia reklam, które są niezgodne z nowymi miejskimi przepisami. – Zgodnie z zapisami Uchwały Krajobrazowej na obszarze zabytkowego centrum Cieszyna oraz nieruchomościach, na których znajdują się budynki ujęte w Gminnej Ewidencji Zabytków, od 25 grudnia br. obowiązuje ZAKAZ REKLAM z kilkoma poniższymi wyjątkami. – czytamy na stornie UM w Cieszynie w portalu społecznościowym Facebook. Od 25 grudnia w zabytkowym centrum Cieszyna reklamy można zawieszać tylko na słupach ogłoszeniowych, w wiatach przystankowych czy w specjalnych gablotach na parterach budynków. Cel nowych przepisów jest prosty – oczyścić centrum z brzydkich i nie pasujących do jego zabytkowego charakteru reklam, które nawet zwykłym turystom psują odbiór miasta.

Pytanie co z reklamami, które znajdują się przy lokalnych przedsiębiorstwach usługowych. Tu informacja dla właścicieli firm jest dobra – na dostosowanie swoich szyldów, które wiszą np. na zabytkowym budynku nad wejściem do danej firmy mają jeszcze 3 lata. – Najważniejsze dla zrozumienia warunków uchwały krajobrazowej jest rozróżnienie pomiędzy szyldem a pozostałymi formami reklamy. Szyld rozumiany jest jako każda reklama umieszczana na tej samej nieruchomości, na której znajduje się reklamowana działalność. – czytamy na stronie UM w Cieszynie. 

 

źródło: UM Cieszyn Facebook

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Pierwsze szczepienie na COVID. „Czuję się bardzo dobrze”

Do jutra trwają zgłoszenia priorytetowej grupy „zero” do szczepień przeciw COVID-19

Tak dla przypomnienia. Nowe zasady bezpieczeństwa od 28 grudnia

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close