RegionWiadomość dnia

Ciężarówki z tajemniczą substancją w Sosnowcu. Prokuratura już wie, do kogo należą

Prokuratura wie już do kogo należą dwie z trzech porzuconych na terenie Sosnowca naczep. Dwie części ciężarówek ze zbiornikami wypełnionymi substancjami nieznanego pochodzenia stoją przy ulicy Nowopogońskiej.

 

 

Mówimy głośne NIE!!! teleporadom! Wszyscy mają już dość! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!


-Z uwagi na to iż jest to podmiot, który zajmuje się recyklingiem odpadów, posiada stosowne zgody i pozwolenia w tym zakresie zostanie zobowiązany do usunięcia tych odpadów. Prokuratura będzie czuwała nad tym, aby te odpady zostały stosownie następnie zutylizowane i aby nie trafiły na nielegalne wysypisko śmieci. Niezależnie od tego ocenie prawno-karnej będzie podlegało samo zachowanie pozostawienia tych odpadów w takim miejscu i w taki sposób w jaki to zostało uczynione mówi Zbigniew Pawlik, Prokuratura Rejonowa Sosnowiec-Północ.

Firma ze Śląska, która zostawiła naczepy w Sosnowcu przedstawiła pisemne uzasadnienie swoich działań. Czy to prawda ma sprawdzić prokuratura w oparciu o opinię biegłego.

-Nas cieszy najbardziej fakt, że ten właściciel się znalazł, że służby bardzo szybko zadziałały bot o jest sprawa wszystkim znana dopiero od soboty, czyli raptem niecały tydzień. My dostaliśmy zgłoszenie od mieszkanki, która przechodząc ulicą Nowopogońską poczuła nieprzyjemny zapach a jako że to było już po pożarze na Radosze, to wszyscy bacznie zwracamy na to uwagę i zawiadomiła nas, wysłaliśmy straż miejską, wydział zarządzania kryzysowego i potem ta machina ruszyła – mówi Rafał Łysy, rzecznik prasowy UM w Sosnowcu.

Wciąż nie jest znany właściciel naczepy pozostawionej przy ulicy Baczyńskiego w Sosnowcu. Naczepa ma francuskie tablice rejestracyjne, więc dochodzenie w tej sprawie jest bardziej skomplikowane.

 

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus: Jest nowa lista żółtych i czerwonych stref. W sumie 21 powiatów

Polska będzie miała aż trzy nowe wyspy! Wybrano dla nich nazwy

Wjechał w łosia. Motocyklista zginął na miejscu. Jego córka jest w ciężkim stanie

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close