RegionWiadomość dnia

Mają po kilka i kilkanaście lat i strajkują. Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Katowicach

„Kto nie skacze ten za węglem” pod takim hasłem odbył się piąty Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Katowicach. Strajk odbył się w 30 miastach w całym kraju. W ostatnim czasie akcje powstrzymała pandemia koronawirusa. W Katowicach zebrała się dziś ponad setka młodych ludzi. Ale nie tylko

 

 

Mówimy głośne NIE!!! teleporadom! Wszyscy mają już dość! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

-Ja akurat wybrałam się tutaj z córką i z jej koleżanką, ponieważ, po pierwsze ważna sprawa. Dziewczyny, chociaż młode mają tylko 11 lat to chcą strajkować, chcą walczyć o planetę. No, a ja jak najbardziej je wspieram, wspieram młodzież – mówi Sonia, mieszkanka Siemianowic.

Strajkujący przygotowali transparenty z hasłami nawołujących do walki o polepszenie klimatu. Młodzież wyruszyła spod Spodka i przeszła aleją Korfantego w stronę Urzędu Wojewódzkiego.

Aktywiści chcą publicznie zwrócić uwagę na bierności polityków wobec globalnego ocieplenia i wywołanych przez człowieka zmian klimatu.

„Kto nie skacze ten za węglem” pod takim hasłem odbył się piąty Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Katowicach
„Kto nie skacze ten za węglem” pod takim hasłem odbył się piąty Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Katowicach

-Teraz tutaj walczymy o naszą przyszłość, która jest zagrożona kryzysem klimatycznym i politycy nie robią wystarczająco dużo, żeby nas ochronić. Potrzebujemy zmian i najlepiej takie zmiany zaczynać od ulicy mówi Małgorzata Czechowska organizatorka Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

Od początku ubiegłego wieku średnia temperatura na ziemi podniosła się o 1 stopień Celsjusza. Wydaję się że to niewiele, jednak gdy średnia temperatura przebije 2 stopnie będzie to miało katastrofalne skutki dla naszej planety.

 

autor: Kamil Rodek

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus: Jest nowa lista żółtych i czerwonych stref. W sumie 21 powiatów

Polska będzie miała aż trzy nowe wyspy! Wybrano dla nich nazwy

Wjechał w łosia. Motocyklista zginął na miejscu. Jego córka jest w ciężkim stanie

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Mają po kilka i kilkanaście lat i strajkują. Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Katowicach”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close