RegionWiadomość dnia

Mazury, Tatry i Wyspy Kanaryjskie w jednym miejscu. Targi Turystyki trwają w Parku Śląskim

W Parku Śląskim w ten weekend można poznać różne zakątki Polski, to wszystko dzięki targom turystyki. Przy Hali Kapelusz pojawiły się stoiska promujące różne regiony kraju. Ale nie tylko, bo jakby ktoś chciał skoczyć na Wyspy Kanaryjskie – to też je tu znajdzie.

 

 

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

-Mnie akurat Roztoczański Park Narodowy, bardzo fajna oferta, Lubin. No jest, warto wziąć te reklamówki, no bo człowiek nie był tam, a może się wybiorę – mówi Ania i Małgosia mieszkanki Katowic.

W sobotę na targach pojawi się Beata Pawlikowska. Spotkać będziemy mogli nawet Mikołaja Kopernika, który promuję miasto Olsztyn.

-Chcemy pokazać Olsztyn, pokazać bogatą historię miasta, naszą tradycję, naszą piękną tradycję, naszych wspaniałych mieszkańców, którzy kiedyś mieszkali i mieszkają w Olsztynie. Przede wszystkim chcemy zaprosić mieszkańców Śląska do Olsztyna – mówi Krzysztof Otoliński dyrektor Biura Promocji i Turystyki Urząd Miasta Olsztyn.

W Parku Śląskim w ten weekend można poznać różne zakątki Polski, to wszystko dzięki targom turystyki
W Parku Śląskim w ten weekend można poznać różne zakątki Polski, to wszystko dzięki targom turystyki

W Chorzowie pojawiło się trzydziestu wystawców. Każdy odwiedzający znajdzie tu coś dla siebie.

-Mamy też twórców, można nauczyć się robić podków z masy solnej, można nauczyć się zdobić, ale można też wziąć udział w naszych konkursach, które przygotowujemy na co dzień, można wygrać ciekawe nagrody – podkreśla Wiesław Czarniec prezes zarządu Polskiej Federacji Turystki Wiejskiej.

W tym roku jest to już ósma edycja „Atrakcji regionów” targów turystyki weekendowej w Parku Śląski..

-Docieramy z naszą ofertą do aktywnych mieszkańców śląska, a tutaj oni są. Więc pokazujemy nowe pomysły na weekend, nowe pomysły na wyjazdy, czy to dla dzieci, czy dla seniorów, czy po prostu dla całych rodzin, czy dla turystyki aktywnej. Mamy wiele propozycji, a ponieważ teraz jest czas na Polskę, czas na odkrywanie miejsc tych mniej znanych serdecznie zapraszamy – mówi Małgorzata Kryszak dyrektor targów Atrakcje Regionów.

Targi Turystyki w Parku Śląskim potrwają do niedzieli.

 

autor: Kamil Rodek

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus: Jest nowa lista żółtych i czerwonych stref. W sumie 21 powiatów

Polska będzie miała aż trzy nowe wyspy! Wybrano dla nich nazwy

Wjechał w łosia. Motocyklista zginął na miejscu. Jego córka jest w ciężkim stanie

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close