AlarmRegion

Śląskie: Nie żyje 15-latka potrącona przez pijanego kierowcę. O jej śmierci poinformowało GCZD w Katowicach

Nie żyje 15-latka potrącona przez pijanego 19-latka. O śmierci dziewczyny poinformowało Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, gdzie trafiła po wypadku

 

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

Do dramatycznego zdarzenia z udziałem pieszej i kierowcy skody octavii doszło 19 września na ul. Powstańców Śląskich w Godowie. Kierujący, jadąc od Łazisk w kierunku Gołkowic, nie dostosował prędkości do panujących warunków jazdy i stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem. Na skutek tego zjechał na chodnik i potrącił 15-letnią mieszkankę powiatu wodzisławskiego, wsiadającą w tym samym czasie do zaparkowanego na poboczu pojazdu. Kierowca kontynuował jazdę, uciekając z miejsca zdarzenia i nie udzielając pomocy potrąconej nastolatce. Następnie kierujący porzucił samochód przy ul. 1 Maja w Godowie i pieszo oddalił się do miejsca, w którym próbował się ukryć.

Policjanci z Posterunku Policji w Gołkowicach, którzy jako pierwsi przybyli na miejsce, udzielili pomocy 15-letniej dziewczynie. Po przyjeździe innych służb mundurowi dokonali ustaleń, dzięki którym określili prawdopodobne miejsce do którego, mógł udać się kierujący. Sprawne działanie policjantów pozwoliło na zatrzymanie 19-letniego mężczyzny, który jak się okazało, podczas badania alkomatem, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Do miejsca ukrycia się mężczyzny policjantów doprowadził policyjny pies.

Stan 15-latki lekarze od początku określali jako ciężki.  Nastolatka z miejsca zdarzenia zabrana została przez Zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, gdzie nastolatka trafiła po wypadku poinformowało, że 15-latka zmarła. 

Wczoraj sprawca usłyszał prokuratorskie zarzuty i przyznał się do zarzucanych mu czynów.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus: Jest nowa lista żółtych i czerwonych stref. W sumie 21 powiatów

Polska będzie miała aż trzy nowe wyspy! Wybrano dla nich nazwy

Wjechał w łosia. Motocyklista zginął na miejscu. Jego córka jest w ciężkim stanie

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close