Region

Śląskie: Sanepid poszukuje uczestników mszy! Jest też komunikat urzędu

Sanepid w Częstochowie prosi o telefoniczny kontakt wszystkich uczestników mszy w kościele św. Walentego w Konopiskach, które miały miejsce w poprzedni weekend. Władze gminy Konopiska informują o ograniczeniach w miejscowym przedszkolu i w szkołach.

 

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

Sanepid w Częstochowie poszukuje osób, które uczestniczyły we mszach świętych w kościele pw. św. Walentego w Konopiskach w dniach 18-20 września br.

Kontakt ma na celu przeprowadzenie wywiadu epidemiologicznego w związku ze stwierdzeniem przypadku zakażenia wirusem SARS-CoV-2 uczestnika nabożeństwa. Prosimy o kontakt telefoniczny z pracownikami Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych zgodnie z adresem zamieszkania” – napisano na stronach częstochowskiego sanepidu.

Tego samego dnia komunikat związany z sytuacją epidemiczną opublikował urząd gminy Konopiska, informując  o ograniczeniach w lokalnych placówkach oświatowych.

W związku z obecną i wciąż zmieniającą się sytuacją dotyczącą wzrostu ilości zachorowań wywołanych wirusem SARS-CoV-2 na terenie naszej gminy oraz wprowadzeniem niezbędnej kwarantanny na terenie wybranych placówek oświatowych apelujemy do Państwa o przestrzeganie zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej” – napisały władze gminy.

Zajęcia stacjonarne w publicznym przedszkolu w Konopiskach zostały zawieszone do 1 października br., uczniowie klasy II w szkole podstawowej w Konopiskach kontynuują naukę zdalną do 29 września br., a w zespole szkolno-przedszkolnym w Rększowicach pięciu nauczycieli przebywa kontrolnie na kwarantannie.

Źródło: Sanepid w Częstochowie, Urząd Gminy w Konopiskach

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus: Jest nowa lista żółtych i czerwonych stref. W sumie 21 powiatów

Polska będzie miała aż trzy nowe wyspy! Wybrano dla nich nazwy

Wjechał w łosia. Motocyklista zginął na miejscu. Jego córka jest w ciężkim stanie

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close