AlarmKrajRegionWiadomość dnia

CMENTARZE ZAMKNIĘTE! Premier zamyka cmentarze 31 października, 1 i 2 listopada!!!

Z OSTATNIEJ CHWILI!!! Decyzją premiera, cmentarze 31 października, a także we Wszystkich Świętych – czyli 1 listopada i w Dzień Zaduszny – 2 listopada – będą zamknięte.

 

 

Polska czerwoną strefą! Czy grozi nam MEGA-LOCKDOWN?! TOP 5 Silesia Flesz


-Długo czekaliśmy z tą decyzją, ale nie ma innego wyjścia. 31 października, a więc dzień przed dniem Wszystkich Świętych, a także 1 i 2 listopada – czyli we Wszystkich Świętych i Zaduszki – cmentarze będą zamknięte. Prosimy nie odwiedzać grobów bliskich – zrobimy to późnij – mówił na konferencji prasowe premier Mateusz Morawiecki.

-Tradycja jest mniej ważna niż życie, wiemy, że to tradycja – ale tym razem musimy tak a nie inaczej postąpić i zamknięcie cmentarzy służy ograniczaniu transmisji koronawirusa – mówił na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

 

Cmentarze będą zamknięte dzień przed dniem Wszystkich Świętych – a więc w sobotę, 31 października, a także 1 listopada – we Wszystkich Świętych, oraz 2 listopada – w dzień zaduszny.

 

Nie wiadomo jakimi restrykcjami jest obwarowany zakaz wstępu na cmentarze – wszelkie informacje mają pojawić się w nowym rozporządzenia.

 

Premier zaapelował także do seniorów. -Nasz apel przyjmuje formę alarmu i instrukcji – chcielibyśmy, aby seniorzy, osoby starsze, a więc te najbardziej zagrożone przez koronawirusa – zostali w domu. Prosimy o to, aby przez najbliższe 2 tygodnie seniorzy pozostawali w domu. Prosimy też korpus solidarności o pomoc osobom starszym w załatwieniu podstawowych spraw, takich jak np zakupy. Musimy przerwać łańcuch zakażeń, obniżyć krzywą zachorowań na koronawirusa – dlatego zalecamy, aby najbliższe 14 dni seniorzy zostali w domach – mówi premier Mateusz Morawiecki.

Wszyscy pracownicy administracji publicznej, którzy nie muszą pracować na miejscu – powinni pracować zdalnie. Dokładne przepisy znajdą się w naszym rozporządzeniu, ale prosimy aby jak najwięcej osób z administracji publicznej starało się pracować zdalnie, a nie w miejscu pracy – mówił na konferencji premier Morawiecki. Swój apel skierował także do prywatnych przedsiębiorców: -Jeśli to nie jest praca w usługach czy handlu, wymagająca pobytu w miejscu zatrudnienia – pracujmy zdalnie i pozwólmy pracownikom pracować zdalnie – mówił premier.

Premier Morawiecki zaapelował także do uczestników i organizatorów protestów związanych z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, aby obniżyć temperaturę sporu i zrezygnować z wielotysięcznych marszów i wieców. -Zróbmy to dla naszego bezpieczeństwa – przekonywał premier, przypominając, że prezydent Andrzej Duda złożył właśnie swój własny projekt ustawy ws. aborcji.

 

źródło: KPRM
red: W.Żegolewski

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “CMENTARZE ZAMKNIĘTE! Premier zamyka cmentarze 31 października, 1 i 2 listopada!!!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close