RegionWiadomość dnia

Częstochowa: Radni przyjęli stanowisko sprzeciwiające się orzeczeniu TK

Temat orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznych jak i protesty kobiet w całym, odbijają się od kilku dni szerokim echem. Radni Częstochowy przyjęli w drodze głosowania oficjalne stanowisko miasta w sprawie wyroku TK, które owemu orzeczeniu się sprzeciwia. Przeciwko takiemu stanowisku byli radni PiS.

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

W trakcie sesji Rady Miasta Częstochowy, radni zajęli się oficjalnym stanowiskiem urzędu miasta w sprawie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji eugenicznych. Wyrok TK jest powodem protestów kobiet w całym kraju, w tym również w naszym województwie. Jak podało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach w środę na manifestacji było blisko 20 tys. osób. Jak mówią radni, przegłosowany sprzeciw wobec orzeczenia TK jest głosem większości mieszkańców Częstochowy.  – Żaden podmiot nie ma etycznego prawa zmuszać kobiet do kontynuowania ciąży z nieodwracalnymi wadami płodu, powodującymi śmierć dziecka zaraz po urodzeniu lub też skazującego dziecko na życie zależne od opiekuna. Nie można mówić o byciu „za życiem” jednocześnie skazując kobiety, często już matki, na noszenie pod sercem przez 9 miesięcy dziecka tylko po to, aby chwilę po porodzie były one zmuszone je pochować. Wpływ na stan zdrowia i stan psychiczny wielu kobiet, a tym samym całych rodzin będzie nieodwracalny i jest niemożliwy do przewidzenia. – czytamy w oficjalnym stanowisku miasta przyjętym większością głosów radnych. 

Przeciwko stanowisku miasta w tej sprawie byli radni klubu PiSW trakcie dyskusji poprzedzającej uchwalenie stanowiska częstochowski klub radnych Prawa i Sprawiedliwości przedstawił zdanie odrębne, wyrażone we własnym stanowisku dotyczącym wyroku TK oraz obecnych ulicznych protestów, które objęły także Częstochowę – . Teraz oficjalne stanowisko miasta ma zostać przesłane na ręce prezes Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej. Radni we wspomnianym stanowisku, ocenili również negatywnie czas w jakim orzekał TK. – Jako organ uchwałodawczy chcemy również podkreślić, że skrajnie nieodpowiedzialne jest wszczynanie wyrokiem tak ogromnego konfliktu społecznego w czasie gigantycznego wzrostu zachorowań wirusa COVID-19. Nawoływanie do walki z kobietami oraz ponowne dzielenie    Polek i Polaków na tych walczących w słusznej sprawie i na tych, których pobudki, w ocenie rządu, są błędne, przyczyni się do wzrostu fali protestów, a tym samym sprowadzi zagrożenie na życie i zdrowie mieszkanek i mieszkańców naszego kraju. – Swoje obawy w sprawie protestów i dynamicznie rosnącego wskaźnika zachorowań na COVID-19 wyrażają coraz częściej dyrektorzy placówek medycznych w naszym województwie. Do dzisiaj z powodu zakażenia SARS-COV2 w Polsce zmarło ponad 5 tys. osób. Dziś odbywa się strajk generalny w Warszawie.

Treść oficjalnego stanowiska Rady Miasta w Częstochowie znajdziesz [TUTAJ]

źródło: UM Częstochowa
autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

MCK w Katowicach na rządowej mapie szpitali tymczasowych [WIDEO]

Utwór licealisty z Tychów podbija sieć! To hymn protestujących w całej Polsce [WIDEO]

Skandal w Katowicach! Ciało mężczyzny leżało przed kopalnią co najmniej 9 godzin

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close