KrajRegion

MCK w Katowicach na rządowej mapie szpitali tymczasowych [WIDEO]

Szpital tymczasowy w Międzynarodowym Centrum Kongresowym staje się faktem. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dzisiaj katowicki obiekt został umieszczony na rządowej mapie.

 

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Szpitali tymczasowych, szpitali budowanych również w różnych systemach – i prywatnym, i publicznym – jest bardzo wiele. One zapewnią dodatkowe 10 tys. miejsc, łóżek szpitalnych. Ale żeby dalszej perspektywie wrócić do normalności i zmniejszonej liczby zakażeń, musimy ograniczać ten potencjał do zakażania, jaki stanowią kontakty społeczne – mówi Mateusz Morawiecki, premier RP.

Rząd chce za pomocą nowo tworzonych placówek, takich jak na Stadionie Narodowym, zabezpieczyć odpowiednia liczbę łóżek. 

Pracujemy przede wszystkim nad powiększeniem możliwości przyjęcia w istniejącej infrastrukturze  pacjentów „covidowych”. Na dzisiejszy dzień mamy tych łóżek przeznaczonych do dyspozycji walki z covidem 23 tysiące, ale chcemy dojść tutaj do liczby 35 tys i oczywiście zwiększać ją systematycznie w zależności od tego, jak będzie się rozwijała pandemia – mówi Adam Niedzielski, minister zdrowia. 

Prace nad takim powiększeniem w MCK w Katowicach są na razie na etapie formalności. Jednak realizacja jest już przesądzona. Wczoraj podpisano porozumienie w tej sprawie. 

Obiekt jest dobrze przystosowany na stworzenie szpitala tymczasowego. To ogromna przestrzeń. Jak specjaliści i lekarze wskazują, ta przestrzeń jest tutaj istotna z wielu powodów. Chociażby z tego, że można dogodnie rozłożyć sprzęt. Nie ma potrzeby jeżdżenia sprzętem czy tez pacjentami pomiędzy piętrami, co zajmuje dużo czasu i jest skomplikowane dla kadry medycznej – mówi Alina Kucharzewska, Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.

Szpital tymczasowy w Międzynarodowym Centrum Kongresowym ma mieć 500 łóżek, w tym sto z dostępem do respiratorów. Umowa ma zostać zawarta jeszcze w tym tygodniu.

Autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Jarosław Kaczyński nagrał OŚWIADCZENIE! „Wzywam do obrony kościołów za każdą cenę” [WIDEO]

Fundacja TVS pomoże stomatologom. To wsparcie za pomoc w czasie pandemii koronawirusa

Rzecznik Praw Obywatelskich do Premiera: najnowsze nakazy i zakazy są sprzeczne z Konstytucją

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close