RegionWiadomość dnia

Strajk Kobiet: Na Śląsku i w Zagłębiu także blokady i protesty ws. wyroku Trybunału Konstytucyjnego

Mimo spadku temperatury za oknem i deszczu – nie opadają emocje i temperatura protestów, jakie od ponad tygodnia przetaczają się przez cała Polskę w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego, ograniczającego możliwość wykonywania aborcji. W piątek, 30 października przez Warszawę ma przejść gigantyczny marsz przeciwników takiej decyzji. Ale wiele protestów i blokad będzie dzisiaj miało miejsce także w woj.śląskim.

 

 

Polska czerwoną strefą! Czy grozi nam MEGA-LOCKDOWN?! TOP 5 Silesia Flesz

Jedna z największych blokad, zorganizowanych w ramach Strajku Kobiet ma mieć miejsce na DK 86 – wg. zapowiedzi organizatorów, po godzinie 15.00 zablokowana ma zostać droga od Siewierza w stronę Katowic. DK 86 ma być także blokowana na wysokości alei Roździeńskiego.

W Gliwicach o 17.00 startuje Wojewódzki Strajk Kobiet – Śląsk. Tu protest także ma mieć charakter „drogowy” – uczestnicy samochodami mają wjechać z parkingu przy hali Arena Gliwice na DTŚ w stronę Katowic i jechać z prędkością nie większą, niż 30 km/h, skutecznie blokując drogę. Ma to być protest nie tylko gliwicki – bo w miarę, jak kolumna będzie przemieszczała się po DTŚ-ce, w kolejnych miastach przyłączać mają się następni uczestnicy protestu.

W Katowicach o 19.00 rozpocznie się Spacer z Siostrami – start z katowickiego Rynku. Protest planowany jest także w Zabrzu. Strajk Kobiet Zabrze zapowiada początek manifestacji na ulicy Dworcowej o 17.30.

Protesty kobiet planowane są dzisiaj (30.10) także w Sosnowcu – Strajk Kobiet ma odbyć się na „patelni” – czyli Placu Stulecia o 18.00. W Częstochowie początek protestu na Biegańskiego zaplanowano na 17.30, w Bielsku-Białej przeciwnicy wyroku Trybunału Konstytucyjnego spotkają się na Placu Ratuszowym o 18.00. W Rybniku Strajk Kobiet już tradycyjnie na Rynku – początek 19.00.

Kilkanaście mniejszych protestów odbędzie się także w innych miejscowościach – Tarnowskie Góry, Bieruń, Bytom, Cieszyn, Pszczyna czy Pyskowice.

 

autor: Wojciech Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

MCK w Katowicach na rządowej mapie szpitali tymczasowych [WIDEO]

Utwór licealisty z Tychów podbija sieć! To hymn protestujących w całej Polsce [WIDEO]

Skandal w Katowicach! Ciało mężczyzny leżało przed kopalnią co najmniej 9 godzin

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close