RegionWiadomość dnia

Co mogą robić dzieci, które nie jadą na wakacje? Miasta Śląska i Zagłębia mają sporo ofert!

Jak co roku koniec roku szkolnego oznacza, że młodzież i dzieci będą miały dużo czasu wolnego. Dla rodziców, których nie stać na zorganizowane wyjazdy mamy dobą informację: praktycznie wszystkie miasta w regionie przygotowały letnie atrakcje, a najwięcej można ich znaleźć w Katowicach.

 

 

Detektyw wszech czasów powraca!!! COLUMBO od lipca w TVS!


– Wychodzimy naprzeciw z ciekawą ofertą i każdy może znaleźć coś dla siebie, czy to zajęcia sportowe, zajęcia artystyczne czy też zajęcia w terenie – mówi Michał Łyczak, UM w Katowicach.

Akcja o nazwie Lato w Kato trwa już od kilku lat, a włącza się w nią m.in. katowicki MOSiR, który zachęca do korzystania m.in. z miejskich kąpielisk, czy nawet udziale w treningach zimowych dyscyplin sportowych. Podobnie jest w Bytomiu, gdzie wakacje dzieci i młodzież mogą spędzać np. w parku Kachla, gdzie oprócz kąpieliska lada moment powstanie wodny plac zabaw.

Dla rodziców, których nie stać na zorganizowane wyjazdy mamy dobą informację: praktycznie wszystkie miasta w regionie przygotowały letnie atrakcje, a najwięcej można ich znaleźć w Katowicach
Dla rodziców, których nie stać na zorganizowane wyjazdy mamy dobą informację: praktycznie wszystkie miasta w regionie przygotowały letnie atrakcje, a najwięcej można ich znaleźć w Katowicach

– To będzie na pewno taka atrakcja, która spodoba się dzieciom, w tej chwili jesteśmy już na ukończeniu tej inwestycji, także mamy nadzieję, że już w połowie lipca będzie dostępna dla dzieci – mówi Małgorzata Węgiel-Wnuk, UM w Bytomiu.

W Parku chorzowskim atrakcji dla dzieci i młodzieży nie brakuje, ale urzędnicy poszli o krok dalej i rodziców oraz dzieci zapraszają na specjalne projekcje filmów.

– Filmy są bardzo różne, można zajrzeć na naszą stronę do repertuaru i każdy myślę wybierze sobie jakiś film. Dla dzieciaków i rodziców także mamy warsztaty pszczelarskie – mówi Barbara Wichary, Chorzowskie Centrum Kultury.

…organizowane na dachu Chorzowskiego Centrum Kultury. Aktualizowane na bieżąco atrakcje dla dzieci i młodzieży jak i dorosłych są dostępne na oficjalnych stronach urzędów miast w regionie.

 

autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Dewastacja cmentarza żydowskiego w Bielsku wstrząsnęła mieszkańcami! Kto to zrobił?

Chłopiec z Jaworzna napisał wzruszający list do Roberta Lewandowskiego. Zobacz odpowiedź

Trwa usuwanie skutków katastrofy w Chorzowie. Dlaczego zawaliła się kamienica na Dworcowej? [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close