RegionWiadomość dniaZdrowie

Im więcej szczepień, tym mniej zakażeń koronawirusem. Tylko, że szczepień coraz mniej

Tematem numer jeden od dłuższego czasu w Polsce są szczepienia przeciw COVID-19, a rząd robi co może, aby jak najwięcej osób przyjęło szczepionkę. Jednak jak mówią specjaliści by nasz kraj osiągnął tzw. odporność stadną niezbędnym jest by przyjęło ją przynajmniej 70% Polaków. Niektórzy idą o krok dalej i mówią nawet o 80/90% jak w przypadku szczepień przeciwko odrze czy różyczce. Pewne jest jedno – szczepienia gwarantują powrót do normalności, który biorąc pod uwagę statystyki nie jest wcale tak odległy.

 

 

Detektyw wszech czasów powraca!!! COLUMBO od lipca w TVS!

Wraz z rozpoczęciem akcji szczepień drastycznie spada dzienny przyrost zakażeń, stąd dziś nowych pacjentów, u których zdiagnozowano COVID-19 w województwie śląskim było tylko 4.

Do akcji szczepień mają włączyć się w najbliższym czasie lekarze, którzy osobiście będą dzwonić do pacjentów nieprzekonanych do przyjęcia dawki jednego z czterech dostępnych w Polsce preparatów i tym samym rozwiewać wszelkie wątpliwości nakłaniając do jak najszybszego zaszczepienia.

– Jakie są ewentualnie powikłania bądź ryzyko szczepienia, które jest w zasadzie niewielkie. Żeby po prostu pacjenci byli uspokojeni – mówi dr Paweł Mieszczański, lekarz naczelny szpitala MSWiA w Katowicach.

 

Do szczepień ma zachęcić również rządowa loteria, w której będzie można wziąć udział już od 1 lipca, a nagrody to m.in. samochody osobowe, hulajnogi elektryczne czy pieniądze. Oczywiście głównym warunkiem przystąpienia do loterii jest zaszczepienie przeciw COVID-19.

– Nam przede wszystkim zależy by mieszkańcy się wyszczepili, ponieważ tylko to gwarantuje, że nie będzie tej czwartej fali na jesień, a jeśli będzie to nie będzie ona w takiej skali jak było to na jesień czy też na wiosnę – mówi Alina Kucharzewska, ŚUW w Katowicach.

Pewne jest jedno – szczepienia gwarantują powrót do normalności, który biorąc pod uwagę statystyki nie jest wcale tak odległy - mówi Bartosz Bednarczuk, Silesia Flesz.
Pewne jest jedno – szczepienia gwarantują powrót do normalności, który biorąc pod uwagę statystyki nie jest wcale tak odległy – mówi Bartosz Bednarczuk, Silesia Flesz.

Gdy w polskiej służbie zdrowia nastąpił paraliż, którego efektem było m.in. odwoływanie planowanych zabiegów, czy brak pomocy dla wielu potrzebujących.

Dodatkowo w województwie śląskim głównie w weekendy, ale również i w tygodniu działają mobilne punkty szczepień, których lokalizacje są wybierane nieprzypadkowo w rejonach, gdzie przebywa np. najwięcej turystów czy jest najmniejsza liczba zaszczepionych mieszkańców. Od jutra taki właśnie punkt stanie w Jeleśni, gdzie jak mówią liczby z narodowego programu szczepień przeciw COVID-19 skorzystało dotychczas tylko około 20% mieszkańców.

 

autor: Bartosz Bednarczuk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Dewastacja cmentarza żydowskiego w Bielsku wstrząsnęła mieszkańcami! Kto to zrobił?

Chłopiec z Jaworzna napisał wzruszający list do Roberta Lewandowskiego. Zobacz odpowiedź

Trwa usuwanie skutków katastrofy w Chorzowie. Dlaczego zawaliła się kamienica na Dworcowej? [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Close
×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close